Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyKlub Młodego Programisty zaprasza

(Zam: 14.09.2022 r., godz. 10.24)

Wyszków jest jednym z 16 miast w Polsce, w którym działa Klub Młodego Programisty. To bezpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, którzy uczą się nie tylko analitycznego myślenia, programowania, ale też współpracy i komunikacji.

Zajęcia odbywają się w miejskiej bibliotece. 12 września odbyła się inauguracja warsztatów, które odbywają się w poniedziałki i w soboty z podziałem na klasy I-III, IV-V i VI-VIII. W spotkaniu wzięli udział zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, przedstawiciele szkół, pracownice z Działu dla Dzieci i Młodzieży biblioteki, prowadzące warsztaty.
- Pierwsze zajęcia odbyły się u nas już w wakacje. Nauka odbywa się w tak atrakcyjnej formie, że dzieci świetnie się bawiły i chętnie przychodziły na warsztaty - podkreśliła dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
Jak dodała, w ramach programu biblioteka pozyskała sprzęt do nauki m.in. 10 tabletów, 5 laptopów.
Klub Młodego Programisty prowadzi Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. Jest on inicjatywą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów realizowaną w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Obok Wyszkowa w projekcie biorą udział Słupsk, Gryfino, Nakło nad Notecią, Działdowo, Grajewo, Luboń, Nowa Sól, Oleśnica, Namysłów, Chełm, Stalowa Wola, Busko-Zdrój, Skawina, Żywiec, Sieradz.
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń (ostatnie wolne miejsca). Formularz zgłoszeniowy i regulamin warsztatów na stronie biblioteki www.biblioteka.org.pl.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl