Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyPieniądze wpychał nerwowo w kieszenie. Przyłapała go policjantka po służbie

(Zam: 14.09.2022 r., godz. 09.54)

Złodziej wyłudził pieniądze od mieszkanki powiatu wyszkowskiego metodą na tzw. blik. Sprawcę wypłacającego pieniądze z bankomatu przyłapała policjantka z Bemowa. Jego zachowanie wydało się jej na tyle podejrzane, że zaalarmowała dyżurnego komendy.

Policjantka z komisariatu Policji na warszawskim Bemowie po służbie wracała do domu. Jej uwagę zwrócił mężczyzna w kapeluszu na głowie, który na twarzy i nosie miał maseczkę. Stał przy bankomacie przy ul. Świetlików. Rozmawiał przez telefon i wbijał w bankomacie kody blik, wypłacał pieniądze, które nerwowo chował w kieszenie spodni. Policjantka na co dzień pracująca w dochodzeniówce zaczęła podejrzewać, że coś jest nie tak. Poinformowała o tym oficera dyżurnego na Bemowie. Ten wysłał na miejsce załogę policyjną.

W tym czasie sprawca na hulajnodze elektrycznej odjeżdżał spod bankomatu. Policjantka pobiegła za nim i na bieżąco informowała policjantów o tym, w którym kierunku udał się mężczyzna. W tym samym czasie do dyżurnego wpłynęła informacja, że kobieta z powiatu wyszkowskiego została oszukana na tzw. blika, a do wypłaty jej pieniędzy miało dojść właśnie w bankomacie przy ul. Świetlików.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. 29-latek miał przy sobie gotówkę - ponad 4 000 zł. Usłyszał zarzut oszustwa oraz złamania zabezpieczonego dostępu do konta. Ustalono, już wcześniej dopuścił się podobnego przestępstwa. Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji KRP IV - Bemowo, Wola


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl