Dziś jest 03 maja 2024 r., imieniny Marii, Marioli

Przełamanie Bugu

(Zam: 04.09.2022 r., godz. 14.53)

• KS Łomianki – Bug Wyszków (fot. Bug Wyszków)
Bug Wyszków w końcu zwycięski! Pierwsza drużyna seniorów pokonała na wyjeździe faworyzowany KS Łomianki wynikiem 2:0. Wierzymy, że podopieczni trenera Cegiełki w następnych kolejkach pójdą za ciosem.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 3 września w podwarszawskich Łomiankach. Faworytem meczu byli miejscowi, którzy stawiani są w gronie faworytów do awansu w tym sezonie. Bugowi z kolei jak do tej pory nie szło, po 3 kolejkach na koncie wyszkowian widniały zaledwie 2 punkty.

Spotkanie lepiej rozpoczęli wyszkowianie, którzy byli stroną inicjującą boiskowe wydarzenia. Bardzo długo nic jednak nie wynikało z tej przewagi. Na pierwszą bramkę kibicom przyszło czekać do 39. minuty. Rzut karny, podyktowany za faul na Krzysztofie Maciaku, wykorzystał jego brat i kapitan Bugu, Mateusz Maciak. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Tuż po wznowieniu gry prowadzenie Bugu podwyższył efektownym strzałem z pierwszej piłki Łukasz Łada. Gol wyszkowskiego pomocnika jak się później okazało ustalił wynik meczu na 2:0 dla Bugu. Brawo drużyna!

KS Łomianki – Bug Wyszków 0:2 (0:1)

Bug: J. Imiołek – A. Balcer, M. Maciak, D. Dadacz, K. Maciak – N. de Sousa Costa, W. Podolski (89. J. Chodkowski), Ł. Łada (84. K. Skrocki), P. Wojtkowski, P. Połodziuk (74. P. Czajka) – D. Świerblewski.

W 5. kolejce Bug podejmie na własnym boisku MKS Polonia Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 10 września, początek o godz. 16.00.