Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 września 2023 r., imieniny Cypriana, JustynyPotrącił na przejściu 3 osoby i uciekł

(Zam: 10.08.2022 r., godz. 08.48)

Kierowca forda uciekł, nie udzielił rannym pomocy. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Stan rannego 37-latka, który upadł na środek drogi, określony jest jako ciężki.

Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę (6/7 sierpnia) przed godz. 3.00. Na ul. Kościuszki  w Wyszkowie na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych, nad którym emitowany jest  pomarańczowy sygnał ostrzegawczy, zostały potrącone trzy osoby. Miały liczne obrażenia. Sprawca odjechał. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych do szpitala z obrażeniami przetransportowano troje mieszkańców powiatu wyszkowskiego, kobietę (38 lat) oraz dwóch mężczyzn (30 i 37 lat). Jeden z przechodzących mężczyzn cudem uniknął uderzenia. Stan rannego i nieprzytomnego 37-latka, który upadł na środek drogi określony został jako ciężki, obrażenia stanowią zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Początkowo nieznana była marka ani numer rejestracyjny pojazdu, którym jechał sprawca. Świadek, który uniknął potrącenia, zapamiętał jedynie, że był to srebrny samochód. W ustaleniu auta oraz kierowcy pomógł m.in. miejski monitoring.  Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania samochodu i uciekiniera.
Na miejscu  potrącenia przez kilka godzin pracowali policjanci ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz technik kryminalistyki. W tym czasie policjanci patrolówki przeczesywali ulice w poszukiwaniu rozbitego forda. Porzucone, rozbite auto znaleźli na ul. Miłej w Wyszkowie. Samochód pomógł ustalić kto mógł być kierowcą (kilka dni wcześniej mundurowi legitymowali kierowcę forda).

Sprawcą okazał się 23-latek, mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Policja zatrzymała go w niedzielę rano. W chwili zatrzymania miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Tłumaczył początkowo, że w sobotę wieczorem pił wódkę oraz piwa, a jego auto prawdopodobnie zostało skradzione.
23-latek trafił do policyjnej celi. Policjanci pobrali mu krew do badań laboratoryjnych, aby sprawdzić czy nie kierował pod wpływem narkotyków oraz ile promili mogło być w jego organizmie w chwili potrącenia pieszych.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego 23-latek w poniedziałek usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku drogowego, którego skutkiem były obrażenia jednego z poszkodowanych stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. 23-latkowi zarzucono także ucieczkę z miejsca wypadku. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. We wtorek Sąd Rejonowy w Wyszkowie przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy - tymczasowe aresztowanie.

Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz surowa kara finansowa.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie
Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2022 r., godz. 11.20
Nie żaden "mieszkaniec powiatu wyszkowskiego" tylko pijany Ukrainiec. Woli to niż bronić ojczyzny.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta