Dziś jest 08 maja 2024 r., imieniny Ilzy, Stanisława

Zbliża się liga, zbliża się Puchar

(Zam: 09.08.2022 r., godz. 14.51)

Letnie przerwa w rozgrywkach piłkarskich dobiega końca. Zespoły seniorskie z naszego powiatu rozgrywają ostatnie sparingi, a już w tym tygodniu część z nich rozpocznie rozgrywki ligowe i pucharowe.

W ostatnim meczu sparingowym tego lata Bug Wyszków pokonał na własnym stadionie wyżej notowany Sokół Serock wynikiem 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 35. minucie spotkania Łukasz Łada. Pierwsza połowa meczu upłynęła pod znakiem przewagi Bugu, w drugiej widowisko było bardziej wyrównane. Teraz wyszkowian czeka już starcie o ligowe punkty. W sobotę 13 sierpnia o godz. 11.00 Bug będzie podejmowany w Legionowie przez rezerwy miejscowej Legionovi.

Bug Wyszków – Sokół Serock 1:0 (1:0)

Bug: J. Imiołek – A. Krawczyk, M. Maciak, R. Nogaj, testowany nr 1 – N. de Sousa Costa, W. Podolski, Ł. Łada, P. Połodziuk – testowany nr 2, P. Nasiadka. W II połowie zagrali: K. Fedorczyk, J. Kopiejewski, I, Świderek, Wojtaszek, K. Skrocki, F. Chodkowski, P. Wojtkowski, dwóch zawodników testowanych.

Z hukiem letnie przygotowania do sezonu zakończyli piłkarze Wymakracza Długosiodło, którzy w ostatnim meczu sparingowym pokonali WKS Rząśnik 6:0. Cztery bramki zdobył Emil Rogalski, po jednej dołożyli Michał Rytel i Kamil Iwański. Wymakracz już w najbliższą sobotę (13 sierpnia) od wyjazdowego meczu z Rzekunianką Rzekuń rozpocznie sezon 2022/23 w lidze okręgowej. WKS Rząśnik 10 sierpnia zmierzy się natomiast na wyjeździe z Dębem II Wieliszew, będzie to mecz II rundy Pucharu Polski w okręgu warszawskim.

WKS Rząśnik – Wymakracz Długosiodło 0:6 (0:4)

Wymakracz: P. Rosiński I- P. Prabucki, P. Bączek, D. Roguszewski, M. Szymański - M. Pasek, M. Rytelewski, M. Rytel- B. Kolankiewicz, E. Mostowski, E. Rogalski. Zagrali również: F. Ciach, P. Rosiński II, K. Nożewski, F. Cackowski, K. Iwański, K. Krajewski, M. Książek.

W swoim drugim meczu sparingowym pierwsze zwycięstwo odniósł Bug II Wyszków. Podopieczni trenera Mariusza Szajczyka pokonali w Wyszkowie Inter Warszawa wynikiem 5:2. Bramki zdobyli: Świderek (dwa trafienia), Uzdowski (dwa trafienia) i Skrocki. Uznajmy to spotkanie za dobry prognostyk przed środowym meczem w II rundzie okręgowego Pucharu Polski, w którym Bug II zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Delty Warszawa.

Bug II Wyszków – Inter Warszawa 5:2

Bug: Augustyniak - Michalik (46' Świętoń), Rogulski, Cyrych (70' Balcer) Buźniak (60' Dziadak) Balcer (46' Stworzyjanek), Świderek (46' Pietrzykowski), testowany (46' Skrocki), Wojtkowski (46' Chodkowski), testowany (46' Uzdowski), Kopiejewski (46' Jezierski).

Serię letnich meczów sparingowych zakończył beniaminek stołecznej B-klasy, Nadbużanka Słopsk. W niedzielę podopieczni trenera Kozłowskiego pokonali w Wyszkowie Akademię Piłkarską Brychczy z Warszawy wynikiem 6:3. Bramki dla Nadbużanki zdobyli Karol Kisiel (dwa trafienia), Wiktor Wiśniewski (dwa trafienia), Karol Anklewicz oraz Miłosz Druchniak. Teraz przed Nadbużanką debiut w oficjalnych rozgrywkach – w środę 10 sierpnia słopcczanie zmierzą się w Jadowie ze Spartą Marki, będzie to spotkanie II rundy okręgowego Pucharu Polski.

Nadbużanka Słopsk – Akademia Piłkarska Brychczy 6:3

Nadbużanka: D. Zdrojewski – M. Wysocki, K. Kozłowski, P. Srokowski, B. Szczęsny – D. Kozłowski, Sz. Gałązka, K. Kisiel, K. Anklewicz, P. Durka – W. Wiśniewski. Po zmianie stron na murawie pojawili się: Daniel Zieliński, Piotr Włodek, Mateusz Paź oraz Miłosz Druchniak.

14 sierpnia oficjalnie na boisko wróci reorganizowana drużyna WKS-u Mystkówiec Stary. W I rundzie okręgowego Pucharu Polski w grupie Ciechanów-Ostrołęka WKS zmierzy się z Wkrą Cieksyn. Początek meczu o godz. 16.00.