Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 września 2022 r., imieniny Cypriana, JustynyFestiwalowe atrakcje na kamieńczykowskim rynku

(Zam: 08.08.2022 r., godz. 08.59)

Koncerty, stoiska z jedzeniem i rękodziełem, konkursy, prezentacje - niedziela w Kamieńczyku dla wielu należała do udanych. Na miejscowym rynku 7 sierpnia odbył się doroczny Festiwal Miodu i Chleba.

Słoneczna, choć nie upalna pogoda z pewnością zachęciła gości, którzy w tym roku licznie odwiedzili festiwal. Zachętą były główne atrakcje, w tym występ gwiazdy wieczoru , artysty kabaretowego Marcina Dańca, który przyjechał do Kamieńczyka z Krakowa. Publiczności opowiadał o swojej drodze na kamieńczykowski rynek, anegdoty z życia estradowego i wiele innych ciekawostek, które ubierał w żart. Mający świetny kontakt z publicznością Marcin Daniec wystąpił o godz. 17.00, ale już po godz. 13.00 można było korzystać festiwalowej oferty. Na licznych stoiskach dostępny był nie tylko miód i chleb, ale też inne wypieki, ciasta, sery, wędliny, napoje, biżuteria, wyroby z drewna, torebki, obrazy i wiele, wiele innych. Można było dobrze zjeść i kupić upominki, Wśród wystawców były zarówno osoby i podmioty z powiatu wyszkowskiego, jak i z odleglejszych miejscowości. Wśród zwiedzających byli nie tylko mieszkańcy Kamieńczyka czy Wyszkowa, ale także np. Łochowa.
Wydarzenie zorganizowała gmina Wyszków i WOK „Hutnik” w partnerstwie z PSS Społem w Wyszkowie, Gospodą Kamieńczyk, OSP Kamieńczyk, Powiatowym Kołem Pszczelarzy w Wyszkowie. Koło prowadziło prezentacje na temat pszczelarstwa i konkursy dla uczestników imprezy. OSP przygotowało m.in. pokaz swojego wozu.
Wśród występujących tego dnia na scenie był zespół Mitra, działający w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wyszkowie teatr Domino (tworzą go uczestnicy Domu Dziennego Pobytu „Senior”, którzy zaprezentowali spektakl „Kaczka Dziwaczka”), wokalistka Katarzyna Słowikowska-Zakrzewska.
Jak co roku odbyły się warsztaty pieczenia chleba, dzień otwarty w Muzeum Etnograficzno-Historycznym, ofertę turystyczną na swoim stoisku zaprezentował Urząd Miejski.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl