Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 marca 2023 r., imieniny Gabriela, MarkaZuchwałe włamanie w Wyszkowie i Ochudnie (foto, wideo)

(Zam: 04.08.2022 r., godz. 14.39)

Biuro Rutkowski oferuje nagrodę za pomoc z schwytaniu sprawców, którzy jednej nocy włamali się do domu i firmy lokalnego przedsiębiorcy. 4 sierpnia odbyła się konferencja prasowa na temat zdarzenia z udziałem Krzysztof Rutowskiego i poszkodowanego mieszkańca naszego powiatu.

Do podwójnego włamania doszło w nocy z 22 na 23 lipca 2022 r., kiedy właściciel Paweł Fabisiak wraz z rodziną był na wakacjach, o czym poinformował w mediach społecznościowych.
- Być może ta informacja rozzuchwaliła złodziei - twiedzi Krzysztof Rutkowski, który spotkał się z dziennikarzami 4 sierpnia w Hotelu Kamiza.
Sprawcy pojawili się w domu w Ochudnie ok. godz. 00.30, a około 3.00 w firmie w przy ul. Białostockiej Wyszkowie.

W chwili włamania w domu w Ochudnie była teściowa i córka poszkodowanego, które spłoszyły zamaskowanych sprawców.
- Pechowej nocy byliśmy we Wrocławiu z żoną i powoli wracaliśmy już do domu. Wczesnym porankiem otrzymaliśmy telefon od szwagra o włamaniu w domu i firmie - informuje Paweł Fabisiak.
- Zostało skradzionych ok. 150 tys. zł - informuje Krzysztof Rutkowski. - Jeden ze sprawców najprawdopodobniej włożył te pieniądze do kieszeni. Oficjalne zgłoszenie dotyczące kradzieży dotyczy ok. 10 tys. zł.
Według Krzysztofa Rutkowskiego, gdy policjanci prowadzili oględziny w domu Ochudnie, doszło do włamania w siedzibie firmy w Wyszkowie. Sprawcy nic nie ukradli, chociaż przeszukali pomieszczenia.

Z obu włamań zachowały się nagrania monitoringu.
- Rok temu też mieliśmy włamanie, wtedy skradziono ok. 60 tys. zł w gotówce, nie udało się nic ustalić, sprawa umorzona - twierdzi Paweł Fabisiak.
- W tym zdarzeniu córce i teściowej pana Pawła nic się nie stało, ale gdybyśmy mieli do czynienia z bandytami, mogło by dojść do poważnych obrażeń cielesnych - twierdzi Krzysztof Rutkowski. - To niecodzienna kradzież, bo pierwsze włamanie nastąpiło tuż po północy, w porze, kiedy sprawcy rzadko wchodzą na posesje. Byli przekonani, że nikogo nie ma w domu. Z naszej strony będą podjęte wszelkie kroki, by doprowadzić do ujęcia sprawców - dodaje. - To zdarzenie to przestroga dla tych, którzy jadą na wakacje i publikują materiały w mediach społecznościowych - może się to skończyć włamaniem do domu. W tym przypadku sprawcy nie brali pod uwagę, że w domu może ktoś być. Teściowa i córka widziały ich - pamiętają głos jednego z nich. Włamywacze to osoby, które dobrze wiedziały, gdzie jest dom i firma. Mogą być z najbliższego grona poszkodowanego lub wystawiły to miejsce sprawcom - spekuluje Krzysztof Rutkowski. - Sprawcy w domu zostali spłoszeni, uciekali skacząc z pierwszego piętra, z balkonu. Szpital nie zarejestrował jednak w tym czasie pacjentów z obrażeniami. Złodzieje to młode, wysportowane osoby.
Według K. Rutkowskiego, złodzieje zabrali pieniądze znajdujące się w sypialni.
- To najprawdopodobniej lokalna grupa, nie są to osoby spoza terenu powiatu. Takie kradzieże są dokonywane po obserwacji posesji - dodaje K. Rutkowski.

Dla osób mających jakiekolwiek informacje na temat włamań lub sprawców Biuro Rutkowski przewidziało 20 tys. zł nagrody. Zgłoszenia można przekazywać pod nr tel. Biura 600 007 007. Informacje na temat zdarzenia można też przekazywać Policji.
J.P.Komentarze

Dodane przez 101, w dniu 04.08.2022 r., godz. 15.20
Niech ten czubek, który kiedyś felietoniki pisał, napisze kolejny, że to z dobrobytu. Murem za PiSem!
Dodane przez Komornik, w dniu 04.08.2022 r., godz. 18.59
Ukradli 150k ale zgłoszono tylko 10k, co by skarbowy się ie czepiał:)))
Rutkowski
Dodane przez Kto to pisał, w dniu 04.08.2022 r., godz. 22.03
To w końcu ile skradziono, 150 czy 10 tys? Co to znaczy oficjalnie? Dla urzędu skarbowego? Jakby rok temu sprawa nie została umożona , tylko umorzona, to pewnie w tym roku by nic nie skradziono...
Dodane przez Ania, w dniu 04.08.2022 r., godz. 22.19
umożona ????? Przez ż ?????
Zdjecie
Dodane przez Paweł, w dniu 04.08.2022 r., godz. 23.35
Według mnie, postara i stawiane kroki osoby z ostatniego zdjęcia wskazują, że z dużym prawdopodobieństwem jest to kobieta.
Dodane przez Werrty, w dniu 04.08.2022 r., godz. 23.48
Ludzie to jednak kretyni, trzymają w domu 150 tys. Wyjeżdżają na wakacje i muszą koniecznie o tym publicznie ogłosić , publikować zdjęcia bo są aktywni w sieci i niech znajomymi im zazdroszczą wyjazdu. Dobrze że te bandziory nic nie zrobiły tym paniom. A dlaczego Rutkowski korzysta z hotelu Kamiza? Bo zna właścicieli??
Dodane przez Kwadratowa głowa, w dniu 05.08.2022 r., godz. 08.08
I Rucio znowu nic nie zdziała, a pół firmy będzie jego. Tak jak z Kamizą, hahaha:)
Dodane przez Kto bogatemu zabroni?., w dniu 05.08.2022 r., godz. 14.14
Gdyby sądzić po samym servisie fotograficznym artykułu,nie czytając treści poniżej to należało by założyć że słynny detektyw to ksiądz.Natomiast ostatnie zdjęcie sugeruje że nawet egzorcysta,celebrytom to naprawdę nie tylko w głowach się poprzewracało ale też i w innych częściach ciała.
Człowiek uczy się na błędach. Powinien
Dodane przez Wioleta, w dniu 05.08.2022 r., godz. 22.03
Zasada stara jak świat...IM MNIEJ LUDZIE WIEDZA O TOBIE TO ZYJE SIE LEPIEJ...ZYJE SIE DLA SIEBIE NIE DLA LUDZI...POLECAM
Dodane przez ~(), w dniu 07.08.2022 r., godz. 06.24
pula z roku na rok rośnie, ciekawe ile będzie w przyszłym roku
Dodane przez Detektw, w dniu 08.08.2022 r., godz. 19.02
Krzysztof Botoks odkryje czyja to sprawka. Drzyjcie bandziory nadszedł detektyw na licencji.
Czy to detektyw na licencji
Dodane przez Ass, w dniu 09.08.2022 r., godz. 19.44
Obiło mi się o uszy że Rutkowski nie ma licencji, tzn odebrano mu. No i wygląda bardzo dziwnie. Ja bym się bała wynająć takiego gościa. Że niezbyt zrównoważony. A tak przy okazji. Dlaczego ludzie trzymają doma tak dużo forsy? I zostawiają teściowa bez alarmu i i ochrony. Biedna kobieta, musiała bardzo bać się o wnuczke. Bardzo Pani współczuję.
Dodane przez MO, w dniu 10.08.2022 r., godz. 10.35
Tym bardziej przykre, że wzbudza większe zaufanie i nadzieję poszkodowanych od naszych "nic nie mogę" szeryfów spod lasu, co tylko umarzają.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.08.2022 r., godz. 12.21
Kibicujmy detektywowi.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl