Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyOddali hołd powstańcom

(Zam: 02.08.2022 r., godz. 10.02)

Jak co roku na rondzie w centrum Wyszkowa zapłonęły race, zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Mieszkańcy uczcili 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Motocykliści, kibice, wyszkowscy patrioci, harcerze, przedstawiciele samorządu, organizacji społecznych, szkół – wszyscy zjednoczyli się przystając na chwilę, by w zadumie wspomnieć walczących. 1 sierpnia 1944 r. w bój poszli ludzie tacy jak oni – dzieci, młodzież, dorośli. Wspomnienie godziny „W” to nie tylko hołd dla walczących i poległych powstańców, ale także dla cierpiących i pomordowanych cywili.
Podczas uroczystości, którą zorganizowała gmina Wyszków i powiat wyszkowski, złożono wieńce i kwiaty pod pomnikiem Gloria Victis. Następnie uczestnicy przeszli na plac Miejski. Tam odbył się koncert – zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie pod batutą Franciszka Józefa Bieganowskiego. Wystąpili soliści Anna Grabowska-Nawodna i Krzysztof Ciupiński-Świątek. Organizatorzy rozdawali śpiewniki, dzięki którym wyszkowianie mogli wspólnie wykonać pieśni odwołujące się do powstańczej przeszłości.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Patriota, w dniu 03.08.2022 r., godz. 21.30
A te race i gazowanie motocyklami to konieczność? Bez tego nie można oddać hołdu?
Popieram Patriotę
Dodane przez Kobieta, w dniu 04.08.2022 r., godz. 12.56
Może polscy patrioci powinni, zamiast inwestować w race, kupić długie spodnie. Wydarzenie bardzo ważne, a z krótkich spodenek panowie dawno wyrośli. Styl plażowy to nie na tę okazję. Także patrioci, wciągać brzuchy i zadbać o stosowny ubiór! Niech to będzie wyrazem szacunku dla Powstańców.
Alarm
Dodane przez Co to było, w dniu 04.08.2022 r., godz. 22.17
A co to za ogłuszający alarm i przedziwne kuranty rozległy się wczoraj na caly Wyszków ok. godz 12 ? Alarm przeciwlotniczy I namiastka hejnału? Proszę o wyjaśnienie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl