Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 czerwca 2023 r., imieniny Walerii, WalteraNa co zwracać uwagę podczas kupowania OC i AC?

(Zam: 23.06.2022 r., godz. 11.23)

Każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że posiadanie OC jest obowiązkowe. Inaczej sprawa wygląda z AC, jednak bywa ono na tyle przydatne, że większość posiadaczy aut je wykupuje. Jak nie przepłacić na polisie? Postaramy się co nieco doradzić.

Na co zwracać uwagę przy kupnie OC?
Tak naprawdę z powodu obowiązujących w Polsce przepisów każdy ubezpieczyciel jest zobowiązany do zaoferowania ściśle określonej polisy. Skoro więc oferta niczym się nie różni pod kątem usług, to powinniśmy zwracać uwagę jedynie na cenę. Zdawać by się mogło, że w takiej sytuacji agencje ubezpieczeniowe będą miały podobne stawki, jednak tak nie jest. A skoro warto kierować się jednie ceną, to polecamy zajrzeć tutaj i nie przepłacić za podstawowe ubezpieczenie:
https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenia-oc/.

Co takiego wpływa na cenę ubezpieczenia? Przede wszystkim jest to:

- Wiek kierowcy – statystyki pokazują, że to najmłodsi kierowcy są sprawcami największej ilości kolizji oraz wypadków. Dlatego ubezpieczyciele oferują im najdroższe polisy, ponieważ muszą wkalkulować w cenę ryzyko.
- Miejsce zamieszkania – w dużych miastach częściej dochodzi do wypadków. W dodatku agencje ubezpieczeniowe często sprawdzają, do ilu wypadków rocznie dochodzi w danym regionie. Im ta liczba jest wyższa, tym droższe jest ubezpieczenie.
- Model auta – niektórym może wydać się to dziwnie, ale marka naszego samochodu (a często również jego wiek) będzie miał wpływ na wysokość polisy.
- Pojemność silnika – im większa pojemność silnika, tym wyższa cena OC.
- Wypracowana zniżka – ubezpieczyciele nagradzają lata bezwypadkowej jazdy atrakcyjnymi zniżkami.

Jak widać, w najcięższej sytuacji są młodzi kierowcy. Im polecamy zarejestrowanie pojazdu nie tylko na siebie, ale również na swojego rodzica, który ma już wypracowane zniżki. W ten sposób uda się znacznie obniżyć cenę polisy.

Na co zwracać uwagę przy kupnie AC?
Sytuacja w przypadku AC wygląda zgoła inaczej niż w przypadku OC. Tutaj oferta może się znacząco różnić. I właśnie z tego powodu warto dokładnie przyjrzeć się propozycjom różnych ubezpieczycieli. Ważne jest to, aby samemu ocenić, jaki zakres ochrony będzie nas satysfakcjonował. Przeważnie im droższe auto posiadamy, tym bardziej zależy nam na tym, aby w kryzysowej sytuacji otrzymać wsparcie ubezpieczyciela.

Absolutnie nie powinniśmy decydować się na pierwszą lepszą ofertę. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z różnymi propozycjami. Na całe szczęście nie musimy przeglądać wszystkich dostępnych opcji osobno. Zdecydowanie polecamy skorzystanie z kalkulatora cen. Dzięki niemu szybko sprawdzimy, jaki ubezpieczyciel da nam to, czego oczekujemy i to w najlepszej cenie. Dlatego też warto sprawdzić ubezpieczenie samochodu kalkulator www.najtaniejuagenta.pl.
Dobrze wiemy, że nikt nie lubi przepłacać. Właśnie dlatego zakup OC czy AC musi być dobrze przemyślany. Na rynku jest dostępnych tyle różnych opcji, że z pewnością znajdziemy taką, która będzie nam odpowiadać.Materiał promocyjny

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta