Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaZabawa w ludowym stylu

(Zam: 19.06.2022 r., godz. 08.00)

Folknocka, czyli impreza, której głównym tematem są tradycje ludowe, zgromadziła na placu Miejskim wielu uczestników. Wyszkowianie 18 czerwca mogli podziwiać zespoły Wyszków. Oberek i Rokiczanka, a także wziąć udział w warsztatach m.in. plecenia wianków, wykonywania wyrobów ze słomy.

Na Folknockę zaprosiła gmina Wyszków i Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”. Od godz. 16.00 na placu Miejskim trwały atrakcje muzyczne. Można było podziwiać wyszkowski Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”, który jak zawsze w pięknym stylu przypomniał pieśni, tańce i stroje kurpiowskie. Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” również nawiązał do lokalnych tradycji, ale nie zabrakło akcentów z innych regionów i odniesień do stylów nowoczesnych. Gwiazdą wieczoru była Rokiczanka, czyli zespół wywodzący się z podlubelskiego Rokitna, który z rozmachem, energią oprowadza słuchaczy po magicznej krainie folkloru.
Dla wyszkowian była to okazja do podziwiania zespołów, ale też spontanicznego ruszenia do tańca pod sceną. Ci z zacięciem artystycznym wzięli udział w warsztatach wykonywania wianków, korali, słomianych ozdób.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl