Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaRokiczanka, Happysad i wiele innych atrakcji już w ten weekend

(Zam: 17.06.2022 r., godz. 14.23)

W sobotę i niedzielę na placu Miejskim moc atrakcji, na które zaprasza gmina Wyszków.

18 czerwca godz. 16.00 - Folknocka
Wystąpią:
Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” - wyszkowski zespół działający od 2008 r. w Wyszkowskim Ośrodku „Kultury”„Oberek” wielokrotnie występował w kraju i za granicą (m.in. Litwa, Chorwacja), wziął udział w 20 konkursach, z każdego przywożąc nagrody lub wyróżnienia.

Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” - działający w Szkole Podstawowej w Leszczydole-Nowinach zespół w tym roku hucznie obchodzi 21-lecie. Dzieci i młodzież prezentują folklor kurpiowski Puszczy Białej oraz pieśni i tańce z różnych regionów Polski. Zespół wystąpił już na kilkudziesięciu koncertach w kraju i zagranicą, również dobywając nagrody.

Rokiczanka - to grupa pozytywnie zakręconych pasjonatów polskiej muzyki ludowej. Początki zespołu sięgają 2001 roku, kiedy to grupa przyjaciół z podlubelskiego Rokitna postanowiła na poważnie zająć się folklorem i pokazać światu, że „Polacy nie gęsi” i … swoją muzykę mają! Od tego czasu Rokiczanka z sukcesem oprowadza słuchaczy po magicznej krainie folkloru, pełnego spontaniczności, radości ale również zadumy i nostalgii.

Ponadto: warsztaty plecenia wianków, wyrobów ze słomy oraz tańca ludowego

19 czerwca od godz. 16.00 - „Złap klimat w Wyszkowie”
Podczas imprezy gmina Wyszków rozda 2 000 roślin (tawlina jarzębolistna, tawuła japońska, tawulec pogięty, winobluszcz trójklapowy, sosna czarna, dereń biały).

Zabierz próbkę gleby na piknik (0,5 l) - chcesz wiedzieć jaką masz glebę w ogródku i przekonać się, czy wyrosną na niej wymarzone rośliny? Specjaliści ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odpowiedzą na wszelkie pytania związane z uprawą.

Dla dzieci zajęcia kreatywno-sensoryczne z wykorzystaniem naturalnych surowców. W programie tworzenie minimakatek, hoteli dla owadów, wianków, koron z kwiatów. Dostępne będą gry i ścieżka sensoryczna - wszystko związane z naturą. Dodatkowo spotkanie ze zwierzętami.

Przynieś na piknik próbkę roślin ze swojego otoczenia (próby liściowe, które pokrywają kartkę A4 lub gałązka rośliny iglastej) - będziesz mógł przekonać się, jakie jest zanieczyszczenie powietrza w twoim otoczeniu.

Weź udział w quizach - konkursy wiedzy będą przeznaczone dla przedszkolaków, starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Za poprawne odpowiedzi dotyczące środowiska naturalnego do wygrania książki, lasy w słoiku, sadzonki roślin doniczkowych.

Zastanawiasz się, czy rzucić palenie? Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zaprasza na prezentację modeli narządów wewnętrznych człowieka palącego tytoń.

Na swoje stoisko zaprasza także Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - czy twoje dziecko chciałoby skonstruować stację hydrauliczną, a może chcesz wziąć udział w „wyzwaniu smaku”, czyli rozpoznać która woda jest z kranu, która z butelki?

Przedstawiciele Krajowej Agencji Poszanowania Energii odpowiedzą m.in. jakie urządzenia domowe wybierać, jak efektywniej wykorzystać energię w domach, biurach, szkołach.

Pokaz arborystyczny, czyli „Jak dogadać się z drzewem siedząc w jego koronie?” - pokaz ekspertów SGGW na drzewach na placu Miejskim.


Koncert Happysad o godz. 19.00 - to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów, który w kraju zagrał już ponad 1 200 koncertów. Znany z takich utworów jak „Zanim pójdę”, „Odpocznijmy”, „Taką wodą być”.

Impreza organizowana w ramach projektu współfinansowanego z funduszy norweskich.
Wstęp na wszystkie atrakcje wolny.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl