Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaChoszczowe ma pierwszą w okolicy plenerową biblioteczkę!

(Zam: 13.05.2022 r., godz. 20.34)

Z inicjatywy mieszkańców, u zbiegu ulic Wspólnej i Spacerowej w Choszczowem, tuż przy placu zabaw, siłowni plenerowej i altanie, pojawiła się pierwsza w okolicy biblioteczka plenerowa!

Na półkach znajdziemy literaturę dziecięcą, lektury szkolne, klasyki, lekkie historie i oczywiście pozycje związane z naszym regionem. Są albumy z historią Mazowsza, powiatu wyszkowskiego i gminy Zabrodzie oraz jedna z najnowszych pozycji „Ziemia Wyszkowska i Puszcza Biała – kto był kim”! Jak mówią mieszkańcy sołectwa: „Dopiero zaczynamy tworzyć nasz księgozbiór, więc jeśli ktoś z Państwa ma na swoich półkach książki, którymi chciałby się podzielić – wszystko pomieścimy! Oczywiście książki można zabierać do domu, miło nam będzie, jeśli wrócą do nas w towarzystwie nowych!”
Od końca roku 2019, dzięki pomysłom i pracy mieszkańców i przyjaciół sołectwa, a także dzięki wsparciu finansowemu ze strony gminy Zabrodzie, kiedyś niezagospodarowana przestrzeń stała się obecnie znakiem rozpoznawczym okolicy – zatrzymują się tu mieszkańcy i letnicy, z altany korzysta młodzież, rowerzyści i biegacze. Mieszkańcy nie powiedzieli ostatniego słowa w sprawie zagospodarowania wspólnej przestrzeni, kolejne projekty już niebawem!
Organizatorzy


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl