Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaMalarstwo olejne, akwarela, fotografia

(Zam: 13.05.2022 r., godz. 11.21)

Miejska biblioteka zaprasza 21 maja na otwarcie wystawy prac Jakuba Cwieczkowskiego. Wstęp wolny.

***
Jakub Cwieczkowski, vel Kuba - malarz, artysta, pedagog, animator życia kulturalnego oraz organizator licznych wystaw i plenerów w kraju i za granicą. Działania artystyczne i pedagogiczne oraz wkład w polska kulturę spotkały się z uznaniem i zostały uhonorowane poprzez nadanie Medalu Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania na wniosek Kuratorium warszawskiego przyznany w 2008 roku oraz Brązowy Krzyż Zasługi - odznaczenie nadane przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Artystyczna droga Kuby rozpoczęła się dość wcześnie. Swoje zainteresowanie w stronę sztuki skierował już w szkole. Uczył się w liceum plastycznym w Nałęczowie. Następnie, a w latach ‘80-’86 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale malarstwa. Obronił dyplom z malarstwa w pracowni profesora Ludwika Maciąga, ze specjalizacją z ilustracji książkowej w pracowni profesora Janusza Stannego.
Od 1983 roku w swojej pracowni malarskiej w Otrębusach rozpoczął indywidualne kursy przygotowujące na wyższe studia artystyczne z rysunku, malarstwa i rzeźby (ASP, architektura, szkoła filmowa). Szacuje się, że w latach 1983 - 2015 kształciło się w ich ramach ponad 400 kursantów. Jak podkreślają jego kursanci, dzięki lekcjom Kuby nie tylko bez problemu dostali się na wymarzone kierunki studiów, ale także byli na wielokrotnie wyższym poziomie artystycznym niż osoby je kończące. Dla wielu z nich lekcje u Kuby to jeden z najważniejszych etapów w edukacji artystycznej. Wśród jego kursantów są nie tylko znakomici malarze, ale także cała rzesza osób zawodowo zajmujących się szeroko pojętymi sztukami wizualnymi: ilustratorzy, graficy, filmowcy, twórcy reklamy, animatorzy kultury, projektanci mody.
W 1990 roku Kuba zaczął uczyć plastyki i techniki w Społecznej Szkole Podstawowej im św. Teresy (później również w gimnazjum im. św. Hieronima) w Podkowie Leśnej, a także w Liceum Ogólnokształcącym nr 60 w Podkowie Leśnej.
Od 2002 roku jest dyrektorem Publicznego Ogniska Plastycznego im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim
(źródło: cwieczkowski.pl)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl