Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaByły wikariusz z zarzutami pedofilii

(Zam: 12.05.2022 r., godz. 12.34)

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce przedstawiła podejrzanemu zarzut przestępstwa seksualnego, którego miał się dopuścić wobec chłopca poniżej 15 roku życia.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, „Śledztwo zostało wszczęte w sierpniu 2021 r. na podstawie zawiadomienia delegata jednego z biskupów ds. ochrony dzieci i młodzieży, w którym podano okoliczności wskazujące, że jeden z księży mógł dopuścić się czynów pedofilskich.
W toku postępowania ustalono, że kapłan, który był katechetą, wykorzystywał seksualnie chłopca. Do pierwszych czynów pedofilskich doszło ponad 10 lat temu.
Do zatrzymania podejrzanego doszło pod koniec kwietnia br. Podejrzanemu ogłoszono zarzuty przestępstw seksualnych na szkodę małoletniego poniżej 15 roku życia. Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowania podejrzanego. Sąd podzielił stanowisko prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie wobec księdza na okres 3 miesięcy. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności."


Rzecznik prasowy kurii łomżyńskiej ks. Jan Krupka poinformował „W odniesieniu do poruszanej w ostatnim czasie w mediach sprawy ks. Łukasza R., Kuria Diecezjalna w Łomży informuje, że po wpłynięciu w lipcu 2021 r. oskarżenia wobec tego kapłana o czyny przestępcze względem osoby małoletniej, zostały wszczęte procedury przewidziane we właściwych dokumentach Kościoła. W związku z oskarżeniem powzięto środki zapobiegawcze, w tym oskarżany kapłan otrzymał zakaz pełnienia jakiejkolwiek posługi duszpasterskiej względem dzieci i młodzieży, aż do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia w prowadzonym postępowaniu.
Bezzwłocznie strona kościelna powiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez osobę duchowną. Aktualnie oczekujemy na  rozpoznanie i rozstrzygnięcie ze strony świeckich organów ścigania. W zgodzie z normami prawa kościelnego deklarujemy gotowość do udzielenia wszelkiej koniecznej pomocy celem pełnego wyjaśnienia sprawy”.

Ksiądz pochodzi z parafii w Długosiodle, pełnił posługę kapłańską m.in. w Wyszkowie, Zambrowie.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 12.05.2022 r., godz. 16.15
Swiatalko w tunelu ze sa ludzie w instytucji kosciola ktorzy nie chca zamiatac takich spraw pod dywan To wyrazny sprzeciw zeby takie osoby pozostawaly bezkarne
Dodane przez Anonim, w dniu 12.05.2022 r., godz. 23.46
Wszystkich księży powinni prześwietlić - mają na sumieniu dużo. 10 lat temu pełnił tzw. posługę w Wyszkowie. Dlaczego Wądołowski to ukrywał?
Dodane przez Ania, w dniu 13.05.2022 r., godz. 07.24
No i co zrobić.. Trzeba poczekać do rozstrzygnięcia sprawy, jeżeli ks. naprawdę tak postępował to nie ma usprawiedliwienia.
Dodane przez WWY, w dniu 14.05.2022 r., godz. 15.31
Ciekawe czy nasz lokalny psychopata po tej informacji jest w ekstazie, że w Wyszkowie być może był pedofil, czy w rozpaczy, że jego nigdy nie trafił na takiego księdza?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl