Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 06 października 2022 r., imieniny Artura, FryderykiW świecie ptaków i kwiatów

(Zam: 12.05.2022 r., godz. 11.56)

Do artystycznego świata przyrody zaprasza Alexandra Prajer, autorka obrazów, które do 5 czerwca prezentowane są w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Artystka do Wyszkowa przyjechała z Francji.

Wernisaż wystawy odbył się 11 maja z udziałem autorki. Na ekspozycji prezentuje ona dwa cykle - serię kolaży „Ptaki” oraz serię poświęconą kwiatom.
- Autorka ukończyła wydział architektury na Politechnice Gdańskiej, ale ta dziedzina nie była dla niej priorytetem, choć w zawodzie pracowała wiele lat. Całkowicie poświęciła się malarstwu - podkreśliła podczas wernisażu instruktor plastyki w WOK „Hutnik” Irena Filipowicz. - To artystka wszechstronna, tworzy w różnych technikach, zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym, bliskie są jej akwarele, malowanie na tkaninach i szkle. Często bywa w Hong-Kongu, w którym zgłębia tajniki sztuki chińskiej i kaligrafii. Pani Alexandra organizuje sympozja we Francji, prezentuje sztukę wielu europejskich artystów. Na swoim koncie ma wiele wystaw organizowanych we Francji, Polsce, Hong-Kongu, na Węgrzech, Litwie, Ukrainie, w Niemczech - dodała.
Większość prezentowanych w „Hutniku” prac powstała w ostatnich latach.
- W czasie pandemii zaczęłam od ptaków i ryb, a potem brakowało mi tematów. Trudno było o nie, kiedy człowiek był zamknięty, nie mógł podyskutować ze znajomymi malarzami - podkreśliła autorka. - Bardzo lubię kwiaty, więc zaczęłam się nimi bardziej przyglądać, stąd te obrazy. Część to kwiaty azjatyckie, część z mojego ogrodu i podróży - dodała. „Ptaki” to seria mi bliska, w ramach której zrobiłam 15 obrazów. Zaczęłam ją tworzyć dzieląc czas między Hong-Kongiem a Europą, stąd azjatyckie motywy na tych obrazach.
Podczas wernisażu utwory fortepianowe grał Piotr Lewandowski.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl