Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 czerwca 2023 r., imieniny Walerii, WalteraCo czeka nas podczas pierwszej Nocy Muzeów w Dębinkach?

(Zam: 11.05.2022 r., godz. 10.19)

  • fot. Powiat Wyszkowski
W najbliższą sobotę, 14 maja odbędzie się pierwsza Noc Muzeów w Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach. Przez cały dzień na zwiedzających czekać będą otwarte drzwi pałacu oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wstęp wolny!

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 praktyką jogi. Zajęcia poprowadzi Błogostan Bartosz Niedziela, nauczyciel jogi dla dorosłych i dzieci, praktyk medytacji somatycznych, nauk sufickich oraz ośmioczłonowej ścieżki jogi wg Patańdżalego, która w swoim bogactwie oferuje techniki pracy m.in. z ciałem, oddechem, emocjami, energią i świadomością.
- Praktyka jogi odbędzie się w nurcie Vinyasa, w którym ruch jest połączony z oddechem. Dzięki temu, to, co robimy na matach staje się jeszcze bardziej odżywcze zarówno dla ciała jak i dla umysłu – zachęca do udziału w zajęciach instruktor Bartosz Niedziela. – Cała sekwencja będzie prowadzona w taki sposób, aby osoby początkujące bez problemu dały sobie radę, a osoby, które mają już doświadczenie z jogą mogły odnaleźć w niej wyzwanie dla siebie. Praktyka to w większości praca w ruchu i asanach (pozycjach), dzięki którym rozgrzejemy ciało, wzmocnimy je i pozbędziemy się napięć, zakończona chwilą relaksu i odpoczynku, który zintegruje naszą pracę Organizatorzy proszę uczestników zajęć o zabranie własnych mat.

W tym samy czasie na terenie pałacu odbędą się „Podchody z Norwidem”, przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Dębinkach. Gra będzie polegała na poszukiwaniu kolejnych zagadkowych wskazówek oraz zadań m.in. o tematyce Cypriana Norwida, które doprowadzą do celu poszukiwaczy przygód. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy ze względu na wiek.

O godzinie 16.00 „Ilustracje muzyczne” - warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy przy dźwiękach muzyki klasycznej szukać będą inspiracji w niepowtarzalnym otoczeniu muzeum. Dźwięki, które zabrzmią w pałacowych wnętrzach i natura staną się tłem dla swobodnej kreacji artystycznej. Zajęcia poprowadzą Anna Wosek i Michalina Derlicka.

O godz. 18.30 „Małego Księcia” w dwóch językach, polskim i ukraińskim, przeczytają dzieci i rodzice, nauczyciele, przedstawiciele samorządów, przyjaciele Fundacji Museion Norwid i zaproszeni goście.

Wydarzeniem wieczoru będzie spektakl plenerowy „Ocalony przez poezję” - biografia Jerzego Kozarzewskiego ps. Konrad, poety, żołnierza, męża, opowiedziana poprzez jego wiersze. Był prawnukiem Cypriana Norwida, wraz z żoną walczył w Powstaniu Warszawskim, potem znalazł się w obozach w Oświęcimiu i Mauthausen. Żona Jerzego, Magdalena, poszukiwała go pisząc listy do obozów, a kiedy już go odnalazła, uratowała go od kary śmierci wymierzonej w pokazowym procesie.

W obsadzie zobaczymy Klaudię Kwaśny (śpiewaczkę operową, sopran), Marcina Kwaśnego (aktora znanego między innymi z produkcji takich jak „Pilecki”, „Skazany na bluesa”, „Stulecie Winnych”) oraz Patryka Góreckiego (muzyka instrumentalistę, wokalistę, kompozytora oraz instruktora muzyki). Spektakl rozpocznie się o godz. 20.00.

Przez cały dzień będzie możliwość spacerowania i piknikowania w parku. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Będzie można nabyć poświęcone Norwidowi pozycje książkowe wydane przez Pewne Wydawnictwo.
Org.


  • fot. www.marcinkwasny.pl, aut. Adam Grochocki


  • fot. Błogostan - Bartosz Niedziela


  • fot. Powiat Wyszkowski


Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta