Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaGrand Prix Wyszków 2022

(Zam: 04.05.2022 r., godz. 12.26)

W sobotę 30 kwietnia na terenie powiatu wyszkowskiego odbył się Wyścig Kolarski Grand Prix po Ziemii Wyszkowskiej im. Mariana i Mieczysłąwa Jachacy. W rywalizacji wzięło udział ponad 140 kolarzy z kilkunastu krajów.

Meta oraz start wyścigu znajdowały się na ul. Sowińskiego w Wyszkowie. Trasa (pętla długości 80 km) biegła przez Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somiankę i ponownie do Wyszkowa. Wyścig główny (160 km – dwie pętle po 80 km) był przeznaczony dla zawodowych kolarzy i posiadał rangę 1.2 UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska). W tzw. kategorii Elita triumfował Itamai Einhorn (Izrael – Israel National Team), który na mecie wyprzedził Polaka, Marcelego Bogusławskiego (HRE Mazowsze Serce Polski). Trzeci był Czech, Daniel Babor (Elkov-Kasper). W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odniosła grupa HRE Mazowsze Serce Polski. W wyścigu brali udział kolarze m. in. z Polski, Izraela, Niemiec, Danii, Węgier, Czech, Litwy czy Rumunii.

Amatorzy oraz zawodnicy z kategorii Masters mogli natomiast sprawdzić się na trasie liczącej 80 km. Tutaj zwycięstwo odniósł Radosław Rękawek (Ośka Warszawa), który wyprzedził na mecie Arkdiusza Jusińskiego i Michała Przybysza (zawodnicy niezrzeszeni). Na trasie nie zabrakło również zawodników wyszkowskiej Cateny oraz amatorów z naszego miasta.

Uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników a organizatorom profesjonalnie przygotowanej imprezy (o czym świadczą bardzo pozytywne opinie uczestników).

Turu


Komentarze

Wyszkowska Catena
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 06.05.2022 r., godz. 08.53
Na trasie nie zabrakło również zawodników wyszkowskiej Cateny- na własny podwórku odnoszą sukcesy ale już wyżej.....

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl