Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaKażdego dnia pisaliście historię szkoły

(Zam: 02.05.2022 r., godz. 11.27)

180 uczniów z 7 klas maturalnych zakończyło naukę w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Uroczystość wręczenia świadectw była okazją do podsumowań i wyróżnienia najlepszych uczniów.

Uroczystość odbyła się 30 kwietnia w sali gimnastycznej placówki. Wzięli w niej udział nauczyciele, wychowawcy, młodzież, rodzice oraz goście.
- Nasza młodzież to są już dojrzali ludzie, wyposażeni w wiedzę ogólną i zawodową, o bogatym doświadczeniu zdobytym w szkole, w czasie praktyk, wyjazdów, realizacji projektów. Otrzymane świadectwa ukończenia szkoły to znaczenie więcej niż potwierdzenie spełnienia najwyższych standardów w edukacji i wychowaniu. To także potwierdzenie, że szkoła to czas poznawania ludzi, współpracy, nawiązywania ważnych relacji. To także potwierdzenie klimatu wyzwalającego aktywność pracowników, nauczycieli, młodzieży. To kapitał, który musi procentować przez lata - podkreślił dyrektor Marian Popławski. - Przeżywaliśmy każdy wasz dzień związany z edukacją, każde osiągnięcie dawało moc do jeszcze większych wyzwań, każda porażka zmuszała do analizy. Każdego dnia pisaliście historię Skłodowskiej, już ponad 70-letnią. Wspólnie wyznaczaliśmy cele bliskie i odległe. Jestem pewny, że drogowskazem do kształtowania dobrych postaw była nasza patronka. Jej słowa zawsze były mottem naszego działania „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie, trzeba wierzyć, że jest się do czegoś zdolnym i osiągać to za wszelką cenę”.
- Życzę, by wyniki na maturze były powodem do satysfakcji i otwierały wam bramy uczelni. Aby tak się stało, pamiętajcie o słowach kard. Stefana Wyszyńskiego „Czas, który macie jest więcej niż złotem - nie trwońcie go i nie marnujcie”. Niech te słowa będą dla was drogowskazem nie tylko w okresie przed egzaminem, ale na całe życie - zauważyła naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Agnieszka Deptuła.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl