Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaRusza budowa hali sportowej przy CEZiU "Kopernik"

(Zam: 02.05.2022 r., godz. 08.22)

Budowa hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie to największa inwestycja samorządu powiatu wyszkowskiego w ciągu ostatnich lat. 29 kwietnia jego przedstawiciele podpisali umowę na wykonanie robót i nadzór inwestorski.

Sala gimnastyczna, którą teraz dysponuje szkoła powstała w 1962 roku. Obecnie korzysta z niej 842 uczniów, którzy kształcą się w 38 oddziałach. W szkole pracuje 93 nauczycieli w tym 8 WF-istów.

Na uroczystości podpisania umowy obecni byli: wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, poseł Maciej Górski, przedstawiciele Zarządu Powiatu Wyszkowskiego, radni Rady Powiatu, nauczyciele i uczniowie CEZiU „Kopernik”, pracownicy Starostwa Powiatowego w Wyszkowie oraz przedstawiciele wykonawców: prezes zarządu spółki Rembud Robert Fronczek i wiceprezes zarządu Grzegorz Dęby oraz Józef Sarosiek, którego przedsiębiorstwo będzie sprawować nadzór nad budową hali.

Zarówno wicepremier Henryk Kowalczyk jak i poseł Maciej Górski podkreślili, jak dużą rolę w inwestycji pełnią środki pozyskane na budowę hali z rządowych programów Polski Ład, Sportowa Polska i Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych.
- Cieszę się, że spotykamy się dziś w murach Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” by symbolicznie rozpocząć jeden z najważniejszych projektów w historii szkoły. - powiedział starosta Jerzy Żukowski. - 60 lat temu sala w której jesteśmy z pewnością spełniała swoje zadanie, jednak z biegiem czasu, wzrostu liczby uczniów, tworzenia nowych oddziałów oraz nowych standardów kształcenia, powoli przestała spełniać oczekiwania. Dlatego też jednym z priorytetów inwestycyjnych tak ważnych dla mnie była budowa hali sportowej przy szkole, w której dziś jesteśmy. Obiektu nowoczesnego, w którym swoje pasje i sportowe ambicje będzie mogła realizować nie tylko młodzież, ale także wszyscy mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. Obiekt, który powstanie w miejsce tej małej sali stworzy wspaniałe warunki do uprawiania sportu, organizowania targów czy widowisk, będzie dostępny przede wszystkim dla uczniów, ale także dla organizacji pozarządowych, klubów sportowych czy grup artystycznych.
Starosta Jerzy Żukowski podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację projektu, wicepremierowi Henrykowi Kowalczykowi, radnym Rady Powiatu w Wyszkowie, członkom zarządu i pracownikom starostwa.

Projekt hali sportowej, założenia techniczne oraz funkcjonalność przedstawili wicestarosta Leszek Marszał i naczelnik Wydziału Inwestycji i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego Marek Markowski. Inwestycja warta niemal 18 mln złotych przewiduje budowę obiektu składającego się z hali sportowej i nowo projektowanego łącznika o łącznej kubaturze ponad 2 tys. m szesc. W części sportowej (płyta boiska) budynek ma być jednokondygnacyjny, zaś w części zaplecza i łącznika dwupiętrowy. Gmach hali ma być podzielony na dwie części: salę sportowo-widowiskową z boiskiem o wymiarach 26x45 m i zaplecze organizacyjno-techniczne o powierzchni prawie 500 m kw. W parterowej części mają być ulokowane m.in. szatnie i prysznice dla sportowców, pokoje trenerów i magazynki na sprzęt sportowy, a także pomieszczenia techniczne. Na pierwszym piętrze ma się znaleźć widownia na 260 miejsc siedzących, ogólnodostępne toalety dla kibiców, pomieszczenia rekreacyjne. W nowo powstałym łączniku pomiędzy obecnymi zabudowaniami a nową częścią ma się znaleźć strzelnica pneumatyczna z 6 stanowiskami. Płytę boiska za pomocą zasłon będzie można podzielić na 3 sektory, co spowoduje, że jednocześnie w hali będzie mogło ćwiczyć kilka grup. Budynek będzie wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne m.in. wyposażenia hali będzie zastosowany wysokiej jakości sprzęt elektroniczny, nagłośnieniowy i oświetleniowy. Oświetlenie hali, łącznie z oświetleniem boiska na płycie głównej, oparte będzie na technologii LED-owej, co ograniczy zużycie energii elektrycznej. W projekcie przewidziano także montaż instalacji solarnej dla podgrzewania wody.

Podczas uroczystości przedstawiciele powiatu starosta Jerzy Żukowski, wicestarosta Leszek Marszał i skarbnik Anna Anuszewska podpisali umowy na roboty budowlane z spółką Rembud z Przasnysza oraz z przedsiębiorstwem Józefa Sarosieka na nadzór inwestycji. Po podpisaniu umowy plac budowy poświęcił i pobłogosławił dziekan, ks. kan. Zdzisław Golan. Symbolicznego wbicia pierwszej łopaty na placu budowy dokonali członkowie Zarządu Powiatu, radni, wykonawcy, dyrektor szkoły Monika Kluczek, nauczyciel wychowania fizycznego i uczeń CEZiU.

Podczas uroczystości swoje umiejętności zaprezentowała młodzież z CEZiU „Kopernik”. Z pokazem tańca nowoczesnego wystąpiła Oliwia Tolak, która jednocześnie jest tancerką Dziecięcej Rewii „Sylaba”. Pokaz żonglerki piłkarskiej dali Jakub Cyrych i Michał Baranowski. Nie zabrakło także występu Oddziałów Przygotowania Wojskowego, którzy pod kierunkiem Andrzeja Grajczyka i Moniki Lipki przygotowali pokaz sprawności i walki wręcz.

Na zakończenie głos zabrała dyrektor CEZiU „Kopernik” Monika Kluczek dziękując wszystkim zaangażowanym w realizację projektu hali.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace budowlane na terenie CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie. Obiekt powstanie w miejscu obecnej małej sali (zostanie rozebrana) i będzie połączony z budynkiem szkoły dwukondygnacyjnym łącznikiem. Kompleks będzie usytuowany wzdłuż ulicy Świętojańskiej, przy czym wejścia do gmachu hali będą znajdować się w łączniku (główne wejście od wewnętrznego dziedzińca szkoły oraz wejście
od ulicy Świętojańskiej). Na zewnątrz budynku ma powstać także parking z wjazdem od ulicy Matejki.
Oprac. J.P.


Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 02.05.2022 r., godz. 08.27
Jak starosta , to po co wice? Się Qrwa wszyscy pchają do pokazania .

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl