Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaBędą rozkłady jazdy, ale…

(Zam: 28.04.2022 r., godz. 21.08)

Po długim weekendzie gmina ma wywiesić na przystankach rozkłady jazdy autobusów jeżdżących na trasie Wyszków-Warszawa. Nie będą one jednak obejmowały wszystkich przewoźników, ale jedynie tych, którzy plan swoich kursów przedstawili samorządowi.

Radny Bogdan Osik od wielu miesięcy dopytuje na sesjach Rady Miejskiej o możliwość wywieszenia aktualnych rozkładów jazdy. Po licznych jego interwencjach magistrat poprosił przewoźników o przekazanie aktualnych rozkładów jazdy.
- Temat był poruszany już jesienią. Wystąpiliśmy do wszystkich 29 przewoźników, którzy deklarują chęć zatrzymywania się na przystankach miejskich. 1/3 z nich odpowiedziała przekazując nam swoje rozkłady - na sesji Rady Miejskiej 28 kwietnia informował naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego Robert Garbarczyk. - Prócz tego w styczniu skierowaliśmy do przewoźników przypomnienie o obowiązku składania oświadczeń o korzystaniu z przystanków. Do końca marca wywiązała się z tego obowiązku tylko połowa przewoźników. Trudno powiedzieć, co z pozostałymi. Decydentem w kwestii zawieszenia działalności kursów jest wojewoda. Nie będziemy dłużej czekać, opracujemy zestawienie kursów i po weekendzie majowym umieścimy na naszych przystankach. Spróbujemy też zamieścić je na przystankach innych zarządców, przy Galeo i przy parku. Nie bierzemy jednak odpowiedzialności, czy informacje, które dostaliśmy będą się pokrywały z realizowanymi kursami. Wiem od znajomych, że są dni, kiedy autobusy nie przyjeżdżają o stałych porach - dodał naczelnik.
J.P.

Komentarze

Paranoja
Dodane przez Zdezorientowany, w dniu 29.04.2022 r., godz. 08.32
To jakaś paranoja. Wynika z tego, że tym którym najbardziej powinno zależeć na dotarciu do klienta, najbardziej zależy na utrudnieniu tego?
Dodane przez ~(), w dniu 30.04.2022 r., godz. 07.30
a kto wydaje pozwolenie na tego typu działalność?
Dodane przez ~(), w dniu 03.05.2022 r., godz. 06.34
niech marszałak województwa ich poprosi skoro nasi urzędnicy nie są w stanie
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 04.05.2022 r., godz. 12.40
Ja tam jeżdżę autobusami firmy Stalko i mam dość wyszkowskich firm, które nie potrafią się dogadać i zrobić jedno konsorcjum autobusowe w Wyszkowie i ustalić jeden rozkład jazdy.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl