Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Do zobaczenia w lepszej Polsce
Tymi słowami Dorota Kania pożegnała gości spotkania zorganizowanego w Wyszkowie z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej

(Zam: 09.10.2015 r., godz. 12.42)

Odbyło się ono 8 października w miejskiej bibliotece.
- PiS jest w stanie uratować Polskę – zaznaczyła dziennikarka, zastępca redaktora naczelnego portalu niezalezna.pl Dorota Kania, autorka lub współautorka takich książek jak „Cień tajnych służb”, „Resortowe dzieci”.
30 września swój debiut miała jej najnowsza książka „Gry tajnych służb”. D. Kania podkreśliła, że nie należy do PiS-u, nie zamierza być politykiem, ale uważa, że zmiana władzy daje szansę na przerwanie negatywnych zjawisk drążących Polskę. W Wyszkowie mówiła o służbach specjalnych, które mają wpływ na zjawiska charakterystyczne dla III RP.
- Media, politycy, służby, biznes, naukowcy to sfery oddziaływania służb – zaznaczyła. – Dziećmi szefów WSI są obsadzane urzędnicze stanowiska w Unii Europejskiej, choć powinny być rozpisane konkursy. Każda moja książka jest oparta na dokumentach, tylko tak możemy się bronić przed procesami.
Według niej, ludzie dawnej bezpieki szli do biznesu tworząc m.in. agencje ochrony pozyskujące bez przetargów lukratywne rządowe kontrakty na ochronę ministerstw i in.
- To na przykład agencja Konsalnet założona przez ludzi wywiadu, a ochraniająca m.in. prokuraturę wojskową – informowała D. Kania podkreślając, że funkcjonariusze służ specjalnych pracowali także w ministerstwie gospodarki dopuszczając na polski rynek spółki założone przez agentów na Zachodzie. – Najbogatsi ludzie z list „Forbesa” albo ich rodzice byli zarejestrowani na listach bezpieki. W IPN zachowały się pokwitowania odbioru pieniędzy przez obecnego właściciela Getin Banku Leszka Czarneckiego.
- Co należy zrobić, by służby pracowały dla Polski, a nie na rzecz prywatnych interesów postkomunistów? – zwrócił się do Doroty Kani prowadzący spotkanie Marek Głowacki.
Według dziennikarki stara bezpieka po 1989 r. pozostała w służbach specjalnych III RP.
- Nie było zastosowanej opcji zerowej – podkreśliła. – Teraz trzeba tych ludzi odciąć od pieniędzy. Służby muszą zacząć działać na nowo.
Dorota Kania w związku ze swoją działalnością dziennikarską i dociekaniem prawdy ma na swoim koncie wyroki sądowe dotyczące m.in. domniemanych zniesławień, czy pomówień. To kary finansowe wynoszące po kilkadziesiąt tysięcy złotych.
- Mam też wyrok na 150000 zł za opisanie byłego rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. Ceynowy zarejestrowanego jako tajny współpracownik służb – stwierdziła. – Tu nie trzeba seryjnego samobójcy, wystarczy, że nas załatwią finansowo.
J.P.
Więcej na ten temat w najbliższym numerze „Wyszkowiaka”


Komentarze

Dodane przez ola, w dniu 09.10.2015 r., godz. 19.50
nepotyzmu nie trzeba szukać w służbach specjalnych i dalej, wystarczy np. przekroczyć bramę naszego, wyszkowskiego szpitala - nie pytana odpowiadam panu Głowackiemu "co należy zrobić, by służby pracowały dla Polski, a nie na rzecz prywatnych interesów postkomunistów ?" - pracować dla Polski, a dokładnie dla powiatu wyszkowskiego.
Dodane przez jasio małolat ;), w dniu 09.10.2015 r., godz. 21.11
Wystarczy np. przekroczyć bramę naszego, wyszkowskiego urzędu - niepytany dopowiadam pani oli
Dlaczego politycy i dziennikarze TV boją się KUKIZ'15
Dodane przez Michał Czajka, w dniu 11.10.2015 r., godz. 02.31
Byłem, uczestniczyłem w polemice, naprawdę warto przeczytać książki Doroty Kani, aby zrozumieć, dzisiejszą "klasę polityczną", jej liderów i ich przesłanki w działaniu o przyszłą Polskę, dzięki temu spotkaniu zostały ugruntowane moje spostrzeżenia dlaczego media nie zapraszają do tV Pawła Kukiza- po prostu boją się Pawła i jego Wojowników oraz KWW KUKIZ'15- Potrafisz Polsko - Masz Wybór 25 października 2015 r.
@Michał Czajka
Dodane przez roms /Roman Składanowski/, w dniu 11.10.2015 r., godz. 09.56
A nie zauważył Pan, że Dorota Kania trzykrotnie powiedziała, że Kukiz`15 jest naturalnym koalicjantem PiS-u? Może TV po prostu nie "boi się Pawła i jego Wojowników" lecz lekceważy ten stwór?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.10.2015 r., godz. 11.23
Dziękuję za uczestnictwo w spotkaniu osobom z różnych środowisk politycznych. To naturalne, że w okresie przedwyborczym spotykamy się i dyskutujemy. Samo wystąpienie pani redaktor Doroty Kani było dość krótkie. Największą częścią spotkania były nasze polskie rozmowy. Coś, co pod rządami PO-PSL zamiera. Poprzez próby cynicznego niszczenia zarówno opozycji jak i jakiejkolwiek rzeczywistej dyskusji przez rządzących i "zaprzyjaźnione" z nimi media. Poprzez prowokacje, manipulacje, kłamstwa i fałsz. Tylko na tym opiera się dziś skorumpowana i zdegenerowana pseudoelita rządząca Polską. Środowisko Klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie od samego powstania ponad trzy lata temu jest otwarte na współpracę ze wszystkimi siłami o profilu patriotycznym, niepodległościowym, konserwatywnym, katolickim i narodowym. Musimy łączyć swoje siły, choć to niełatwe - różnic i animozji nie brakuje.
Dodane przez roms /Roman Składanowski/, w dniu 12.10.2015 r., godz. 08.55
Podziękowania należą się organizatorom spotkania a nie jego uczestnikom i dyskutantom.
Kalkulacja
Dodane przez Anonim, w dniu 12.10.2015 r., godz. 14.55
Sieczka w głowie po przekazie tych informacji.Naprawdę najwyższa pora na zmiany.Chamski, prostacki przekręt w elitach finasowych, podparty paragrafami na koszt podatników osiągnął szczyt! Kraść z klasą też trzeba umić !
Dodane przez Anonim, w dniu 12.10.2015 r., godz. 15.27
Kiedyś kradli, dziś kradną i dalej będą kraść jak nie odetniemy od koryta "starych wyjadaczy". Czemu u władzy są te same twarzę odkąd weszłam w dorosłość, a mam już 50 lat. Ja uważam, że to młodzi powinni wziąść stery władzy w swoje ręce, aby budować dla siebie i swoich potomnych ojczyznę przyjazną Polakom.
Do Anonim
Dodane przez Xy, w dniu 12.10.2015 r., godz. 20.24
Jeśli zmiany to tylko wprowadzenie kadencyjności, jak w przypadku prezydenta. Wówczas do głosu i pracy na rzecz całego kraju, dochodziłyby osoby prawdziwie z chęcią i oddane społeczeństwu. Może wtedy byłoby mniej układów. Ale pytanie: czy ci co są w parlamencie chcą uchwalenia tych zmian.
Dodane przez W. Kam., w dniu 12.10.2015 r., godz. 22.05
Ja mam 50 lat, Ty masz 50 lat przed nami 7 niebo... Wystarczy pozbyć się PO ze Słońcem Peru na czele i jego POchmurnymi POplecznikami.
Kruczek prawny metodologicznie doradzę jak se nie poradze!
Dodane przez LEWA ..., w dniu 14.10.2015 r., godz. 13.48
Już nie poraz pierwszy osądzony, zainkasowany w ciągu dalszym też pewny karniak , teraz POd parasolem i na koszt tej samej instytucji a to cały czas z powodu Mej umiejętności lub nieumiejętności podejmowania dezycji albo wogóle nie podejmowania , na innych to zwalę to bardziej popłaci , jakoś z tego i nieźle na tym wyjdę, najwyżej ucieknę. C. D. N... bo jakże by inaczej to zrobić ? Niech sie inni boją, nie ma bata, kto tu zarządza , do wuja pana ... ?!Sam jestem lusterkowo czysty ! W czasie mojej czy czasie nie mojej pracy, co za róźnica jedna kasa, jedno utrzymanie , poopalam się w sadzie,na to mnie stać i jestem pełen energii do kopania dalszych dołków. No i co poradzisz ? - Wąchanie kwiatków z drugiej strony ! ... TYWA !

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl