Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Chcą zmienić Polskę
Kandydaci komitetu Kukiz’15 zaprezentowali się podczas otwartego spotkania, które odbyło się 29 września w miejskiej bibliotece

(Zam: 01.10.2015 r., godz. 17.28)
Byli to pochodzący z Wyszkowa: Maciej Szcześnik – student, Piotr Głowacki – ekonomista, Michał Czajka – nauczyciel, inżynier budowlany Andrzej Wójcik z Ochudna i startująca z numeru 1 na liście Anna Siarkowska z Siedlec – specjalistka do spraw planowania obronnego.
- Impuls do zmian jest w każdym z nas, chcemy zmieniać Polskę, uważamy, że w jedności jest siła – mówił Maciej Szcześnik.
Michał Czajka zwrócił uwagę, że wśród kandydatów listy Kukiz’15 jest cały przekrój społeczeństwa – przedstawiciele różnych zawodów (np. pedagog, prawnik, rolnik, architekt urbanista), osoby młode, ale też i te bardziej doświadczone.
- Na innych listach w rubryce zawód jest wpisane „prezes”, „polityk”. Chciałbym zapytać, gdzie można zdobyć zawód prezesa? – mówił.
Zaznaczył, że wśród 22 kandydatów na liście Kukiz’15 w okręgu siedlecko-ostrołęckim, tylko dwie osoby należą do partii politycznej (Piotr Głowacki jest z Ruchu Narodowego, a Andrzej Wójcik ze Stronnictwa Pracy).
Anna Siarkowska wiele mówiła o planowaniu obronnym i podkreśliła konieczność budowania systemu obrony terytorialnej.
- Mówiono nam do tej pory, że Polsce nic nie zagraża. Podkreślano, że w razie czego pomogą nam sojusznicy. Zaniedbano budowanie polskiego potencjału obronnego – zaznaczyła.
Jak podkreśliła, prócz artykułu 5 Traktatu Północnoatlantyckiego, który mówi o pomocy sojuszników w razie napaści na jednego z nich, jest też artykuł 3, który zobowiązuje do państwa do dbałości o własny potencjał obronny.
- Dziś, kiedy mamy wojnę na Ukrainie, kryzys spowodowany falą imigrantów. Okazuje się, że nie do końca jest tak, że inne państwa ochoczo przyjdą nam z pomocą – uznała. – Dotychczasowa polityka naszego rządu była nieodpowiedzialna, szkodliwa dla bezpieczeństwa narodowego. Trzeba odbudować polski potencjał obronny. Wskutek decyzji politycznych zaprzestano szkolenia rezerw osobowych. Społeczeństwo gotowe do tego, by się bronić ma większą pewność, że wojny nie będzie – stwierdziła przypominając popularne powiedzenie „chcesz pokoju, szykuj się do wojny”. – Nie chcę, by moje dzieci żyły w państwie, które nie jest suwerenne.
Kandydaci zaprezentowali też elementy strategii swojego ruchu. Wśród jej założeń jest zmiana konstytucji z 1997 r., wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, obowiązkowych oświadczeń majątkowych dla sędziów, prokuratorów itp., powszechne wybory komendantów policji, prezesów sądów i in. Kandydaci opowiadają się za reformą sądownictwa i skróceniem czasu trwania procesów sądowych poprzez prowadzenie dzień po dniu bez wielomiesięcznych odroczeń. Są za likwidacją nieefektywnych urzędów pracy, które marnotrawią, ich zdaniem, duże pieniądze bez rezultatów w postaci ograniczenia bezrobocia. Popierają wprowadzenie przejrzystego systemu podatkowego, likwidację CIT-u i zastosowanie 1-procentowego podatku od przychodów, który mają płacić wszystkie podmioty (w tym banki, duże sieci handlowe, supermarkety). Startujący w wyborach u boku Pawła Kukiza chcą ograniczenia funkcji redystrybucyjnej państwa, uszczelnienia systemu pobierania podatku VAT, poprawienia warunków działalności dla przedsiębiorców.
J.P.
Więcej na ten temat w najbliższym numerze „Wyszkowiaka”
Foto
Maciej Szcześnik
fot. Justyna Pochmara
Foto
Michał Czajka
fot. Justyna Pochmara
Foto
Andrzej Wójcik
fot. Justyna Pochmara
Foto
Anna Siarkowska
fot. Justyna Pochmara
Foto
Pod koniec września wyszkowscy kandydaci komitetu Kukiz’15 po raz pierwszy zaprezentowali się wspólnie podczas otwartego pytania. W jego trakcie odpowiadali też na pytania gości
fot. Justyna Pochmara

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 01.10.2015 r., godz. 19.19
Jak antysystemowiec mówi mi, że w jedności jest siła to zaczynam się w tym wszystkim gubić. Jakiej jedności, politycznej?
Dodane przez Kuki, w dniu 01.10.2015 r., godz. 21.44
Na niedawno zwołanej konferencji pan Kukiz mówił, że na jego listach znajdują się osoby z różnych środowisk które łączy tylko jeden cel - zmiana obecnego systemu. Chodzi tu o zmianę systemu wyborczego, pewnych zasad funkcjonowania państwa. To na tym polegać ma jedność tych osób, mają one dążyć do zrealizowania tego celu. Wszystkie inne kwestie światopoglądowe schodzą na dalszy plan.
Rękoczyny w ruchu Kukiza.
Dodane przez Wojciech Wybranowski, w dniu 01.10.2015 r., godz. 22.51
"Były kandydat Kukiz'15 na posła z Gdańska został pobity przez aktywistę ugrupowania Pawła Kukiza. Trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy. „Dostał z liœcia jak zasłużył”- mówi nam napastnik. Do zdarzenia miało dojœć w czwartek w Pruszczu Gdańskim w okolicach budynku Miejskiego Oœrodka Pomocy Społecznej. Krzysztof Załuski, dziennikarz z Gdańska, były kandydat ruchu Kukiza na posła był tam z żonš w interesach. Według jego relacji, gdy zaparkował samochód z budynku wyszedł jeden z działaczy ruchu Kukiz '15, do niedawna jego kolega. Chodzi o Andrzeja K. ps „Tramway”. To potężny, barczysty krótko obcięty mężczyzna. Na swoim profilu facebookowym prezentuje się w koszulce z napisem „Kukiz Army”. (...) - On napadł mnie przy wczeœniejszym spotkaniu Szarpał mnie kiedyœ, podczas innych spotkań i obrażał. I bluzgał mnie w internecie. Więc teraz dostał za swoje. I niech nie opowiada, że coœ mu się stało, bo jak dostał, a ja się odwróciłem to kopnšł mnie w tyłek - opowiada „Tramway”. Krzysztof Załuski, wydawca bezpłatnej pomorskiej gazety „Riviera”, publkował m.in. „Gazecie Wyborczej” i „ Życiu”, autor kilku ksišżek miał być kandydatem numer „1” listy ruchu Kukiz'15 w Gdańsku. Zrezygnował po konflikcie z częœciš działaczy ruchu wywodzšcych się ze œrodowisk Janusza Palikota. Przed zdarzeniem otrzymywał od „Tramwaya”, obraŸliwe esemesy." (Do Rzeczy)
Dodane przez ola, w dniu 02.10.2015 r., godz. 07.58
pan Kukiz ma przekonanie, że zmienijąc ludzi zmieni system - jaki system i na jaki? gdzie jest człowiek jest korupcja, rywalizacja, zawiść, walka o władzę i wszelakie dobra, ignorancja, lekceważenie słabszych, itp. - tego się zrobić nie da, bo człowiek jest jaki jest i wszystkie te "zalety" posiada, a już Polak jest "szczególny" - kiedy w historii naszego kraju była jedność i jeden cel? obecnie jest konstytucja, władza ustawodawcza i wykonawcza, sądownictwo, i co? i pstro? każdy ciągnie w swoją stronę, oszukuje w biały dzień i prosto w twarz ( porozumienie z pielęgniarkami, np. okazało sie wielką kpiną i farsą z majestatem ministra, starosty, dyrektora ) - w kampanii rządzą oszczerstwa, inwektywy, pomówienia, procesy sądowe, kpiny jedych z drugich, i pseudowiedza polityczna prezentowana przez pana Kukiza, nie wspominając o ekonomicznej - upieranie się przy JOW-ch jak tak samo zasadne, jak widzenie w każdym muzułmaninie wroga i oprawcy - największą krzywdę robimy sobie sami, na własne życzenie, we własnym kraju - miłego dnia, i proszę nie zapomnieć kogoś opluć, bo wtedy dzień stracony
jak widzenie w każdym muzułmaninie wroga i oprawcy
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 02.10.2015 r., godz. 08.46
Ola za to widzi w uchodzcach 70% starców i dzieci. Kiedy sam Wysoki Komisarz UNHCR podaje, że to granda zdrowych, bedących w wieku poborowym byczków. Sami to zresztą widzimy. Dla niej to pewnie Ameryka, przepraszam Egypt, do którego nie będzie już musiała latać po maślane uciechy. Taka to tolerancja.
Przyszedł ten co nie wiedział, że się nie da
Dodane przez Jerzy, w dniu 02.10.2015 r., godz. 19.23
Szanowno Olu wychodzisz z założenia, że nic się nie da i kropka. Wyobraź sobie, że tak samo myśli w naszym kraju ok. 15 milionów osób regularnie nie biorących udziału w wyborach parlamentarnych. Później te same osoby narzekają na polityków, sejm, rząd, biedę, absurdy prawa, niesprawiedliwość, nepotyzm ( tu proponuję jeszcze dodać to, co każdego z nie głosujących boli). Nagle w wyborach prezydenckich okazało się, że jest 3 miliony osób, które pokazały, że można klanom politycznym napędzić stracha. Ludzie sami z siebie ( ja również) angażowali się w kampanię Pawła Kukiza, wpłacali pieniądze, wychodzili na ulicę zbierali podpisy. Może oni nie wiedzieli, że się nie da? Myślę, że naprawę powinniśmy zaczynać od siebie. Zadbajmy, aby każdy o sobie mógł powiedzieć - JA ZROBIŁEM WSZYSTKO, CO MOGŁEM, ABY W TYM KRAJU BYŁO LEPIEJ. Ja wierzę ( mimo wielu lat życia), że coś można zmienić, pomagam ludziom, którzy kandydują ( są na tych zdjęciach) i liczę, że jestem w stanie przekonać wiele osób do tego, aby zagłosowały na ludzi, którzy chcą ZMIANY, A NIE ZAMIANY. A jeśli się nie uda? Po prostu zacytuję to co wyżej... Pozdrawiam serdecznie i życzę więcej wiary w ludzi.
Dodane przez ola, w dniu 02.10.2015 r., godz. 22.10
do Jerzy - deklarację wiary w ludzi społeczeństwo daje, wybierając swoich przedstawicieli - jak pokazuje doświadczenie, wiara nie jest dostatecznym gwarantem racjonalnego zarządzania państwem i wszyscy po kolei, będąc już u władzy, a którym daliśmy wiarę, zawodzą - dlaczego? patrz wyżej - życzę dobrej nocy
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 03.10.2015 r., godz. 21.41
droga olu polityka ma to do siebie, że często zniechęca do siebie uczciwych ludzi. Już na wstępie dowiadujemy się, że tam to tylko nepotyzm, korupcja i ogólnie zło. Jeżeli młody człowiek zacznie zajmować się polityką momentalnie natrafia na ścianę starych skostniałych struktur, które nie chcą absolutnie żadnych zmian. Ten młody człowiek ma dwa wyjścia: 1. wycofać się, bo on i tak sobie poradzi (tak robi 95%) 2. próbować dalej, ale wtedy ten beton runie na niego i z całych sił będzie próbował zrobić z niego jak najgorszą szuję, tak aby ludzie zobaczyli, że to jakiś złodziej i karierowicz. Witam w świecie polityki :) i teraz tak się dzieje z Kukizem - chcą go zniszczyć, bo się boją, że jak do polityki wejdą ludzie, którzy naprawdę chcą pracować, to wyborcy odwrócą się od partyjnych nierobów. Patrz wielopłaszczyznowo olu, nie wszystko jest czarne lub białe.
Dodane przez ola, w dniu 04.10.2015 r., godz. 09.01
system, układ, beton, takie czasy, struktury - wszystko to jest tworzone przez ludzi, konkretnego człowieka, nic nie dzieje się bez udziału homo sapiens ( pomijam np. pory roku, klimat, itp. ) - polityka nie zniechęca do siebie uczciwych ludzi, ludzie będąc politykami zachowują się nieuczciwie, z lewa i z prawa jednakowo; w każdej partii czarne owce, oraz znajdzie się czasami biała, i tu się zgadzam z wyszkowianin; najtrudniej jest zrobić selekcję i segregację wielopłaszczyznowo
Dodane przez Etna, w dniu 04.10.2015 r., godz. 12.46
Sorry, Kukiz? Chciałam dać mu szansę. Nic nie robiłam, tylko obserwowałam. On sam się unicestwia, a ja nie jestem Matką Teresą. Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.
do Etny i Oli
Dodane przez Jerzy, w dniu 07.10.2015 r., godz. 13.26
Paweł Kukiz nadal żyje mimo, że wielu partyjniaków życzy mu najgorszego. Z moich obserwacji wynika, że wszystko zaczyna się kształtować coraz lepiej. Podaj argumenty jakie negatywne obserwacje spowodowały zmianę Twojej decyzji? Olu swoją wiarę opieram na doświadczeniu. I życiowym i poszczególnych kandydatów. A, że władza deprawuje chcemy też zmienić konstytucję tak, aby mieć możliwość odwołania tych, którzy się sprzeniewierzą.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl