Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Warto zaopatrzyć się w wodę
W czwartek 1 października w całej gminie, z wyjątkiem dziewięciu sołectw, nie będzie wody. W niektórych szkołach lekcje zostały odwołane.

(Zam: 30.09.2015 r., godz. 15.00)
Foto
.

Powodem przerwy w dostawie wody jest konieczność usunięcia awarii magistrali sieci wodociągowej. Według zapowiedzi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, wody nie będzie w godz. 8.30-15.00. Woda o mniejszym ciśnieniu będzie dostarczana w Rybienku Starym, Rybnie, Tulewie, Tulewie Górnym, Gulczewie, Kręgach, Kręgach Nowych, Sitnie, Olszance.
PWiK apeluje do mieszkańców o zapewnienie sobie zapasów wody na czas usuwania awarii.
Jak informuje wiceburmistrz odpowiedzialna za sprawy oświatowe Aneta Kowalewska, 1 października z powodu braku wody odwołano lekcje w Szkole Podstawowej nr 1 i w Zespole Szkół na osiedlu Polonez. W placówkach tych będą jednak czynne świetlice, z których opieki będą mogli skorzystać uczniowie. Według A. Kowalewskiej, ciśnienie w sieci wodociągowej w czwartek w godzinach przedpołudniowych będzie się zmniejszać stopniowo, dlatego niektóre mniejsze placówki postanowiły nie o odwołaniu, ale o skróceniu zajęć. W czwartek 30-minutowe lekcje będą się odbywały w Gimnazjum nr 2, Zespole Szkół w Rybienku Leśnym, a także w szkołach w Lucynowie, Rybnie, Leszczydole Nowinach. Przerwy między lekcjami będą trwały 5 minut. Placówki zapewnią swoim podopiecznym zapasy wody.
Szkoła w Leszczydole Starym będzie funkcjonować w normalnym trybie, w razie potrzeby dyrekcja może jednak zdecydować o wcześniejszym zwolnieniu uczniów do domu.
Przedszkola poprosiły rodziców o zatrzymanie swoich pociech w domu. Ci, którzy będą mieli problem z zapewnieniem opieki, będą mogli posłać dzieci do przedszkoli. Placówki mają zapewnić zapasy wody zarówno pitnej jak i tej używanej do celów higienicznych. Posiłki będą podawane w naczyniach jednorazowych.
Władze gminy liczą, że awarię uda się usunąć w zaplanowanych przez PWiK godzinach. W przypadku, gdyby usterka okazała się poważniejsza, dyrektorzy szkół i gmina będą podejmować dalsze decyzje dotyczące organizacji lekcji na bieżąco.
Inne gminne instytucje zamierzają w czwartek pracować w normalnym trybie zapewniając sobie jednocześnie odpowiednie zapasy wody.
Także niektóre szkoły powiatowe odwołały zajęcia m.in. Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”, I Liceum Ogólnokształcące.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odwołało pobór krwi, który miał się odbyć 1 października w ambulansie przy Wyszkowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
J.P.

Komentarze

To chyba duży problem Wyszkowa
Dodane przez ben, w dniu 30.09.2015 r., godz. 23.38
Proszę Państwa, takie sytuacje będą się zdarzały coraz częściej. Wyszkowskie wodociągi, magistrala i linie zasilające są w bardzo złym stanie technicznym. Częste małe i większe awarie, rozkopane wielokrotnie w celu usunięcia awarii te same ulice- to wyszkowska codzienność. Co chwila woda w kranie jest brudna i śmierdząca.A bywało również bardzo niebezpiecznie- przykład to awaria rury pod rzęką Bug. Czy Wyszków posiada sprawne i wydajne hydranty pożarowe? Trudno będzie znaleźć . Ciągle przyłączani są nowi odbiorcy, mam wrażenie że bez żadnych planów i założonych zasad. Czy miejska spółka posiada rzeczywiste plany swoich instalacji, czy ktoś myśli nad rozwojem tej jakże ważnej dla mieszkańców infrastruktury? A może jest inaczej, zapraszam do dyskusji.
sPOkojna głowa nad wszystkim czuwa superszefowa!
Dodane przez Zen, w dniu 01.10.2015 r., godz. 00.11
Mamy duży problem, ale za to aż trzech prezesów w PWiK, w tym jednego absolwenta wieczorówki marksizmu-leninizmu, byłego magazyniera w WFM... No i konkurs oczywiście wygrał kolega królika z PO. Jest nowy, więc niewiele można o nim powiedzieć, ale najbliższy czas pokaże co tak naprawdę potrafi. Zbliża się koniec roku, jestem pewien, że niezaradna ekipa najpierw postraszy nas wizją suszy w kranach, a potem przedstawi złodziejski plan naprawy, za który zapłacimy mega podwyżką taryf. Ale chyba nam to nie przeszkadza... Lubimy tych, którzy tak rządzą naszym majątkiem w naszym imieniu.
Dodane przez Xy, w dniu 01.10.2015 r., godz. 07.06
To przypomnijmy kto jest w zarządzie i co zrobili przez te lata!
hydranty
Dodane przez Ewelina, w dniu 01.10.2015 r., godz. 08.01
W mojej podwyszkowskiej wsi wszystkie 4 hydranty są atrapą, woda nie jest podłączona. jest to niemiła niespodzianka, hydranty są nowe i 'ładne'. Było już kilka dużych pożarów, a straż dojeżdżała samochodami zamiast podpiąć się do hydrantu. I nie mogę ustalić, w czyjej kompetencji jest przyłączenie hydrantów do sieci wodociągowej.
Dodane przez Hydrobudowa, w dniu 01.10.2015 r., godz. 10.23
Ciekawe Ewelino, niedługo superszefowa zgarnie za swoje superPOmysły ciężką odprawę.
Dodane przez Władzio, w dniu 06.10.2015 r., godz. 15.33
Zawód hydraulika uprawiam od dawna i już dużo wcześniej powiedziałem, że kanalizacja jest Stara i się sypie , bliżej jak dalej jej końca.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl