Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Kandydaci Platformy
Kandydatami na posłów z listy Platformy Obywatelskiej w naszym okręgu są wyszkowianie Witold Składanowski, Hanna Szymborska i Sylwia Czubkowska

(Zam: 22.09.2015 r., godz. 21.10)
Foto
Elżbieta Lanc

- Proponujemy, by nasi wyborcy postawili na osoby znane, sprawdzone, ale i na takie, które nie mają na sobie tego, być może, niedobrego doświadczenia bycia posłem - mówił Adam Mróz podczas konferencji prasowej.
Konferencja prasowa, podczas której przedstawieni zostali kandydaci , odbyła się 21 września, o godzinie 17.00 w siedzibie firmy Sevroll Dajmex przy ul. Pułtuskiej. Trzecie miejsce na liście PO należy do Elżbiety Lanc – byłej nauczycielki, dyrektor liceum ogólnokształcącego i ekonomicznego w Łochowie, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, zastępcy dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, wiceprezes Polskiej Grupy Materiałów Budowlanych w Warszawie, prezes Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Budownictwa w Warszawie, samorządowca. W latach 1998-2001 Elżbieta Lanc pełniła funkcję starosty węgrowskiego, a w latach 2001 – 2003 wojewody mazowieckiego, zaś od 2014 r. jest członkiem zarządu województwa mazowieckiego. Elżbieta Lanc jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych w zakresie zarządzania oświatą, audytu i kontroli zewnętrznej oraz zarządzania projektami współfinansowanymi ze środków Unii Europejskiej.
-Z regionem siedlecko-ostrołęckim jestem związana od początku, kocham ten region, bo całe zawodowe życie spędziłam na tym terenie – powiedziała E. Lanc. - Każdy głos wyborcy pozytywnie spożytkujemy - obiecywała. - Potrafię pracować w zespole i szanuję każdą życzliwość, chęć do współpracy. W tej współpracy, w początku naszej kampanii, upatruję sukces -Elżbieta Lanc deklarowała pomoc w rozwiązaniu sporu między dyrekcją wyszkowskiego szpitala a pielęgniarkami. -Osobiście zobowiązuje się do rozmów z panem ministrem - mówiła.
Następny na liście (pozycja 4) znalazł się Mariusz Piotr Popielarz – w latach 2002-2006 oraz 2010- 2014 radny ostrołęcki. Od 2007 r. dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Ostrołęce, członek Rady Krajowej PO. Z wykształcenia ekonomista, studiował w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończył także podyplomowe studia z zakresu zarządzania w administracji publicznej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Kandydat zadeklarował, że będzie starał się o wybudowanie kolejnej części obwodnicy śródmiejskiej, zadba też o wsparcie seniorów.
- Rolę parlamentarzysty postrzegam przede wszystkim jako możliwość wspierania działań samorządowych, całego subregionu kilku regionów – mówił M. Popielarz. – Stanowimy drużynę i zrobimy wszystko nieżalenie od tego kto w parlamencie będzie zasiadał, żeby Wyszków się rozwijał.
11 na liście jest Witold Składanowski, 55-letni przedsiębiorca z Wyszkowa. Jest żonaty, ma córkę. Z wykształcenia jest technikiem mechanikiem, prowadzi własną firmę. Określa siebie jako człowieka przedsiębiorczego i spełnionego zawodowo. Teraz swoje umiejętności chciałby zaangażować w pracę na rzecz swojego regionu. Jak stwierdził, dobro ziemi wyszkowskiej jest dla niego najwyższym celem i gdyby udało mu się wejść do parlamentu dbałby o sprawy związane z ZUS-em i podatkowe.
Hanna Szymborska na liście ma numer 18. Jest mężatką, ma dwoje dzieci. Z zawodu jest technikiem ogrodnikiem, pracuje w niepublicznym przedszkolu w Radzyminie, z dziećmi w wieku 1-3 lata. Hanny Szymborskiej zabrakło na poniedziałkowej konferencji.
21 na liście to Sylwia Czubkowska księgowa ze Skuszewa. Urodziła się w Wyszkowie, jest mamą 6-letniego Wiktora. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
- Nie mam doświadczeń samorządowych, wróciłam tutaj po 12 latach mieszkania i pracowania w Olsztynie. Chciałabym się tu na nowo odnaleźć, na nowo zaangażować się w życie, które toczy się tutaj – mówiła.
- Namawiamy do tego, żeby głosować za czymś, nie przeciwko komuś – podsumował Adam Mróz. - Nigdy nie kierowaliśmy naszej krytyki, oceny do innych uczestników, staraliśmy się odnosić do tego co zrobiliśmy, co będziemy budować i zachęcać do tego żebyśmy tworzyli razem. Tak będzie również teraz – mówił. - Platforma doświadczona 8 latami sterowania władzy nie jest już tak atrakcyjną formacją jak była kilka lat temu, natomiast jest ugrupowaniem odpowiedzialnym, które konsekwentnie chce realizować misję zmieniania tego kraju - opisywał. - Proponujemy, aby wyborcy wybierali nie demagogów, nie osoby, które nawołują do nienawiści, które tę nienawiść uprawiają, w wypowiedziach których brakuje słowa „przepraszam”, „rozumiem”, „dziękuję” – mocno zaakcentował. - Chcemy, żeby nasi wyborcy docenili ludzi, którzy są pogodni, uśmiechnięci, którzy nigdy w swojej retoryce codziennej nie używają takich słów.
Wicestarosta wyjaśnił, dlaczego sam nie kandyduje w wyborach do Sejmu.
- Po raz kolejny zdobywając największe poparcie ze wszystkich kandydatów do rady powiatu zdecydowałem, że po raz kolejny nie podziękuję za mandat, że po raz kolejny nie wrócę na dobrą, sprawdzoną już posadę zastępcy burmistrza, tylko podejmę się trudnego zadania, jakim jest bycie wicestarostą powiatu wyszkowskiego – stwierdził. - Obiecujemy solidną pracę, obiecujemy, że się na nas nie zawiedziecie - deklarował w imieniu swojej partii.
P.D.
Foto
Mariusz Piotr Popielarz
Foto
Sylwia Czubkowska
Foto
Witold Składanowski

Komentarze

JA SIĘ PYTAM GDZIE KANDYDACI OPOZYCJII?
Dodane przez Arek, w dniu 22.09.2015 r., godz. 21.26
Dlaczego tylko kandydaci platformy, gdzie reszta ? Platformiarze, wasze koryto już się kończy więc dajcie sobie spokój
Wszystko dobrze, już wy o nas wszyscy razem odpowiednio zadbacie.
Dodane przez Jacek, w dniu 22.09.2015 r., godz. 22.05
Wszyscy tak mówią, a panu Mrozowi wypomina się niestety brak partyjnej solidarności, przez co staje się niewiarygodny. Chodzi o to, że nawet teraz wspomina o byciu wiceburmistrzem, wicestarostą a chyba zapomniał, że ma tych stołków pod sobą trochę więcej. Jako wicestarosta jest jednoczesnie radnym powiatowym za dodatkowe pieniądze. A mógł w ramach partyjnej solidarnosci z jednego zrezygnować, kolejny na liście kolega byłby radnym. Jest jeszcze przewodniczącym Rady Nadzorczej PWiK, czy nie mógł ustąpić tego miejsca innemu członkowi? Oczywiście też w ramach partyjnej solidarności. Jak mam zareagować na rekomendację swoich przyjaciół kandydatów przez kogoś takiego jak pan Adam Mróz? Swoją postawą raczej zniechęca niż zachęca do głosowania na PO. Myślę też, że powód nie kandydowania jest jeszcze inny. Sam sobie w lepszych czasach, kiedy nie dał się jescze poznać jako egocentryk i samolub, podniósł poprzeczkę zdobywając ponad 20.000 głosów. Dzisiaj boi się zderzenia z rzeczywistością, która pokazałaby co z tego kapitału zostało. A myślę, że niewiele i nie ma co się tu chwalić najlepszym wynikiem w wyborach samorządowych do powiatu, osiągniętym siłami trzech komitetów. Ktoś inny może przecież powiedzieć, że skoro jest tak dobrze, to skąd ten strach i panika? Do innych kandydatów nic nie mam, po prostu ich nie znam. Pani Lanc realizuje imponującą karierę, ale czy dekoniunktura na PO pozwoli jej na zdobycie kolejnego szczebla? Mimo wszystko chciałbym bliżej zapoznać się z jej programem.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.09.2015 r., godz. 23.16
Panie Arek, toć to konferencja PO, gdzie chcesz pan tę opozycję?
Coś drgnęło !
Dodane przez Anonim, w dniu 23.09.2015 r., godz. 08.44
ale smród się ciągnie , miejmy nadzieję,że później również powtórki z rozrywki nie będzie !
Dodane przez obserwator, w dniu 23.09.2015 r., godz. 08.51
A gdzie się schował Mróz? To on i jego kolesie zniszczyli PO w Wyszkowie i wystawiają trzeci garnitur. czyżby promowali Lanc, która w pogoni za konfiturami zaliczyła kilka partii. A gdzie trzecia kandydatka Szymborska?
Adamowi Mrozowi bliżej do PSL-u
Dodane przez Skromniś, w dniu 23.09.2015 r., godz. 09.39
Bo i tam każdy orze jak moze :) Rzeczywiście kiepska ta wymówka Pana Adama.
Godz, 11, 53
Dodane przez Anonim, w dniu 23.09.2015 r., godz. 11.53
nieobecni nie mają racji !
Zmienić okręgi wyborcze !
Dodane przez Anonim, w dniu 23.09.2015 r., godz. 13.58
A ja nie kocham regionu siedlecko - ostrołęckiego bo to dziwoląg. Mam głęboko gdzieś Siedlce i tamte okolice. Jestem z Wyszkowa i nie widzę żadnych związków Wyszkowa z Podlasiem i Lubelczyzną. Ani historycznych, ani etnograficznych ani wspólnoty interesów w czasach współczesnych. Pani Lanc (a raczej Lans) jak zwykle i tak będzie działać na rzecz Siedlec, Węgrowa i Garwolina więc niech ją tam wybierają. Ten cały okręg siedlecko-ostrołęcki to dla Wyszkowa nieszczęście.
Szlak człowieka trafia
Dodane przez Anonim, w dniu 23.09.2015 r., godz. 14.59
Poprzez solidną pracę obiecują cuda niewidy a później ich ni ma . To się musi skończyć !
W tym garniturze
Dodane przez Anonim, w dniu 23.09.2015 r., godz. 15.39
życząc mu dobrze, Składanowski się nie przebije!
Do Anonima
Dodane przez 3x15 pamiętacie?, w dniu 23.09.2015 r., godz. 18.01
Ten z Partii Oszustów na pewno się nie przebije, ale Składanowski od KORWiN-a szanse ma!
Zapytajmy o orientacje seksualna
Dodane przez Karol, w dniu 24.09.2015 r., godz. 07.59
Podobno jeden z kandydatów kocha inaczej. Ludzie, trzeba pytać kandydatów o orientacje seksualna. Pan Biedron zadeklarował, ze jest gejem i jest ok, nie ukrywał tego. A tu cisza w tym obszarze. Brak odwagi do przyznania.
Zbytek wiedzy - do wypowiedzi Karola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.09.2015 r., godz. 10.21
Bądźmy poważnymi ludźmi ! Nie poruszajmy tego zgadnienia publicznie. Mogą to czytać dzieci również te rozgarnięte. Przyjdzie im do głowy nawywijać jakiś numer i kto to będzie później wiadro nosił ?!
Dodane przez tik tak, w dniu 24.09.2015 r., godz. 10.30
Elżbieta Lanc NIE , trzecia obcja polityczna
Dodane przez Ja, w dniu 24.09.2015 r., godz. 19.25
Ludzie zanim zagłosują chcą wiedzieć możliwie jak najwięcej o kandydacie. Informacja o preferencjach seksualnych jest również istotna. Mnie np. interesują te kwestie bardziej niż, to że ktoś coś je na posiedzeniu Sejmu. Która to sprawa rozdmuchana została do rozmiaru informacji dnia.
Frontem do klienta
Dodane przez Cannaris, w dniu 24.09.2015 r., godz. 20.02
Konferencja prasowa kandydatów partii rządzącej na poddaszu w stolarni. Tak się idzie po zwycięstwo. Dlaczego nie w mięsnym? Albo chociaż u krawca!
Dodane przez on do ja, w dniu 24.09.2015 r., godz. 20.47
Do tej osoby to pasuje ta Pani z Lucynowa Dużego,a wcześniej mieszkanka Lucynowa.bo w Lucynowie Dużym mieszka od kilku mcy.Dlatego nie było jej na konferencji,bo boi się pokazać twarzy.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.09.2015 r., godz. 23.28
Miejsce dobre jak każde, ale fakt, że kiedyś PO zapełniało całą salę w Wyszkowiance.
Do anonima z 1358
Dodane przez Sąsiad, w dniu 25.09.2015 r., godz. 09.23
Zmienić to można zamki w drzwiach , żeby nie okradli !
do Sąsiada z 09.23
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2015 r., godz. 10.29
To co (oprócz zmiany zamków) proponujesz żeby coś zmienić na lepsze?
Rozpanoszenia okręgu
Dodane przez URSUS, w dniu 25.09.2015 r., godz. 11.11
naprawdę przy obecnych listach nie będzie. Ale później pewnie aktualna będzie wypowiedź rodem z czasów : wrzuć monetę , już wrzuciłem ! W przyszłych wyborach nie ma mowy o złodziejskim nasieniu !
Dodane przez krzyś, w dniu 25.09.2015 r., godz. 11.25
Pani Hanna Szymborska,to już wiem kto to jest.To oczywiscie slawna niegdyś kelnereczka,ze slawnego niegdyś wesela,o którym to cała okolica się dowiedziała.
Pani Hanna Szymborska jest kandydatką na posła z Radzymina
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2015 r., godz. 13.39
Proszę zwrócić uwagę , z kim przyszłej posłance przyjdzie współpracować. Z jakiego powodu już , nie było pani Szymborskiej na konferencji w Wyszkowie ! Chamstwu , za wszelką cenę NIE!
Merytorycznie i nie tylko rzecz biorąc
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2015 r., godz. 14.05
był i jest to istotny okręg wyborczy.
Dodane przez do anonima, w dniu 25.09.2015 r., godz. 14.05
Pani Szymborska za wszelką cenę nie będzie chciała pokazać swojej twarzy.Tak pięknie usprawiedliwiał jej nieobecność na konferencji Adam Mróz,oszukując wyborców.a prawda jest całkiem inna.
Pracuj później człowieku
Dodane przez Lipowska, w dniu 25.09.2015 r., godz. 14.17
na poziomie , pod takim zarządem ! Jaka jest prawda można się domyśleć.
Inwazja kotów po ..., szkoleniu
Dodane przez WOAL, w dniu 28.09.2015 r., godz. 14.43
Gdy nici prysły, dobrze by było żeby nos powrócił na miejsce na miejscu. Tak by, ludzi nie straszyć i móc oddychać swoiskim, świeżym powietrzem. Ale ,żeby się tak dorobić ? ! W nosie z taką wiedzą, wolałbym bym ukończyć zawodówkę i nie robić za ... - Jacksona
Dodane przez ada, w dniu 06.10.2015 r., godz. 09.50
Jednym słowem 25 nie mamy na kogo głosować.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl