Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 maja 2024 r., imieniny Augustyna, JaromiraJej dialog z materią

(Zam: 06.03.2022 r., godz. 18.11)

Do 27 marca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” dostępna jest wystawa prac Kai Kozon „Kształt ciała”. Wernisaż z udziałem autorki odbył się 4 marca.

Kaja Kozon jest wyszkowianką, zajmuje się malarstwem i rysunkiem. W latach 2015-2020 studiowała malarstwo olejne na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2020 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni dr. hab. Piotra Wachowskiego. Pierwsze kroki na swojej artystycznej drodze stawiała w Kole Plastycznym działającym w WOK „Hutnik”.
- To już trzecia wystawa Kai w naszym ośrodku - podkreśliła instruktor plastyki w WOK „Hutnik” Irena Filipowicz, która otworzyła wystawę. - To osoba niezmiernie twórcza, utalentowana, której prawdziwą pasją jest tworzenie. Wszystko, co Kaja przedstawia w swojej twórczości jest przemyślane, tu nie ma nic przypadkowego.
- W obrazach istotny jest każdy element. Poświęcam uwagę detalowi, który wyznacza rytm. Malowanie odbywa się z pełną świadomością, czuję, widzę co robię. Poprzez uproszczenie prac decyduję o tym, że każdy element powoduje napicia między sobą - o swojej twórczości mówiła Kaja Kozon. - Temat ciała dotyczy czegoś, do wychodzi poza samą formę. Czegoś, czego w życiu codziennym, pełnym tak wielu wyzwań, po prostu nie zauważamy. Ciało nie skupia się tylko na formie. Ciało wyznaczone jest przez świadomą jego obecność. Ciało to cały wszechświat, który zaczyna się właśnie tu i teraz. Wnikanie w jego naturę, zasłuchanie sprawia, że nawet kamień jest żywy. Nawet kamień coś mówi.
Podczas wernisażu pokazano krótki film o artystce będący wprowadzeniem do jej twórczości. Prócz obrazów na ekspozycji dostępna jest też instalacja przestrzenna autorstwa Kai Kozon.
J.P.
Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta