Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaZmarła Urszula Mikołajczyk

(Zam: 23.01.2022 r., godz. 13.45)

Wieloletnia działaczka na rzecz praw osób niepełnosprawnych, społeczniczka, zaangażowana w życie lokalnej społeczności, była radna Urszula Mikołajczyk nie żyje.

To wielka strata dla Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego, którego sprawom poświęciła wiele lat. Była wieloletnią przewodniczącą koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (kierowała nim od początku istnienia, w 2019 r. koło pochodziło 25-lecie działalności), zawsze zabiegającą o prawa i godną opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, towarzyszącą im w codzienności i podczas wydarzeń organizowanych dla lokalnej społeczności. Między innymi dzięki jej staraniom w Wyszkowie działają placówki podległe kołu PSOUU - Warsztaty Terpaii Zajęciowej, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy „Drogowskaz”, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy. Przez lata zabiegała także o mieszkania chronione, które obecnie powstają w Wyszkowie.
Misją PSOUU jest m.in. dbanie o godność ludzką i szczęście osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich równoprawne miejsce w rodzinie i w społeczeństwie, a także wspieranie rodzin osób z niepełnosprawnością intelektualną. Tym wartościom Urszula Mikołajczyk poświęciła wiele lat pracy społecznej. Koło PSOUU realizowało pod jej kierunkiem liczne działania o charakterze otwartym, zwracających uwagę na potrzeby, obecność i rolę osób niepełnosprawnych w społeczeństwie m.in. Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, Amatorski Turniej Tenisa Stołowego Osób z Niepełnosprawnościami, Przegląd Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami, Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami „Otwarta scena”, Otwarty Rajd Pieszo-Rowerowy, Zimowy Turniej Bocce.
Urszula Mikołajczyk była też zaangażowana w działalność samorządową jako radna powiatowa, członkini Zarządu Powiatu.
J.P.

Komentarze

ola
Dodane przez Anonim, w dniu 23.01.2022 r., godz. 16.43
niech Jej ziemia lekką będzie - wspaniała kobieta...
Wielka strata
Dodane przez Wyszkowianin, w dniu 23.01.2022 r., godz. 17.47
Co za strata, co za żal... Tyle lat niezmordowanej pracy społecznej na rzecz najsłabszych, połaczonej z nienaganną pracą zawodową. Niezastąpiona Pani Urszula, kobieta z wielką klasą i zarazem skromna. Dołączyła do kochanego syna...
Dodane przez Maria, w dniu 23.01.2022 r., godz. 20.29
Mogła i chciała zrobić więcej... Będzie nam Jej bardzo brakowało.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl