Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaArtystyczne wspomnienie ze studenckich czasów

(Zam: 22.01.2022 r., godz. 14.59)

Prace młodej wyszkowianki Natalii Kupiec można oglądać w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w sali im. prof. L. Maciąga. Wernisaż odbył się 21 stycznia w ramach wydarzeń związanych z Wielkim Finałem WOŚP.

Wystawa „Kolaże wspomnień” zawiera prace z czasów studenckich Natalii Kupiec. To prace rysunkowe, malarskie, a także grafiki – litografie, algrafie, kolagrafie. Wykonane ołówkiem, węglem, pastelą na papierze, płótnie. Ekspozycja przedstawia sytuacje, wrażenia i wspomnienia zachowane w formie osobistych zapisów, obrazów i obiektów malarskich.
Wernisaż muzycznie wzbogacili Adam Wojtkowski i Milena Kupiec. Artystkę oraz gości witała dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
- Jak to się zaczęło, jaki był pierwszy impuls, że zainteresowała się pani sztukami plastycznymi? - zaczęła rozmowę z Natalią Kupiec.
- Plastyka, artystyczny klimat były w moim domu od zawsze. Najstarsza siostra jest architektem wnętrz, druga gra na saksofonie - stwierdziła artystka. - Kiedyś poszłam na zajęcia do pana Konrada Wróbla, który uczył nas w liceum. Po nich zaczęłam się poważnie zastanawiać się nad wyborem kierunku studiów. Stwierdziłam, że zaryzykuję i wybrałam łódzką uczelnię.
Studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi artystka wspomina bardzo dobrze.
- Był to dla mnie wspaniały czas, bardzo owocny, poznałam wspaniałych ludzi, profesorów motywujących do pracy - stwierdziła. - Krótko współpracowałam z Łódzkim Centrum Wydarzeń, z grupą Hiszpanów stworzyliśmy mural na ścianie, która miała 600 m kw. To było ważne doświadczenie. Pomagałam przy instalacji artystki amerykańskiej. Miałam też przyjemność odbyć staż w Teatrze Wielkim w Łodzi, pomagałam przy tworzeniu dużych scenografii do spektakli.
Jak przyznała, do pracy inspiruje ją nie tylko przyroda.
- W pracach dyplomowych inspiracją były stare zdjęcia, których szukałam w łódzkich antykwariatach - podkreśliła.
Efekt tych inspiracji można oglądać na III piętrze miejskiej biblioteki do 25 lutego.
Natalia Kupiec przekazała na aukcję WOŚP 2 litografie i 1 linoryt, które od niedzieli mają być dostępne na aukcjach Allegro wyszkowskiego sztabu. Artystka będzie też prowadzić warsztaty dla dzieci w ramach finału WOSP, a także zajęcia dla najmłodszych uczestniczących w ferie w zajęciach w bibliotece.

***

Natalia Kupiec - urodzona w Wyszkowie 14.07.1994 r. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie. Jest absolwentką Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, specjalność – grafika warsztatowa. Pracę dyplomową obroniła pod kierunkiem prof. Witolda Warzywody w Pracowni Technik Litograficznych oraz pod okiem dr Marzeny Łukaszuk w Pracowni Rysunku i Technik Ilustracyjnych. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, rzeźbą, a także łączy te techniki.
J.P.
Komentarze

Gratulacje
Dodane przez Znajoma, w dniu 22.01.2022 r., godz. 16.42
Szczere gratulacje dla NATALKI i Jej Rodziców.
Gratulacje
Dodane przez Znajoma, w dniu 22.01.2022 r., godz. 16.48
Szczere gratulacje dla NATALKI i Jej Rodziców. Gratuluję również talentu MILENCE. PIĘKNIE Szanowni Państwo Kupiec macie obowiązek być dumni ze SWYCH CÓREK. BRAWO

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl