Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaPościg za złodziejami w gminie Zabrodzie

(Zam: 20.01.2022 r., godz. 08.56)

Zatrzymani to m.in. młodzi mieszkańcy gminy Zabrodzie, którzy, według Policji, kradli samochody na Mazowszu.

Kiedy funkcjonariusze z Sokołowa Podlaskiego dostali informację o kradzieży hondy z Sokołowa Podlaskiego, przekazali ją do wszystkich patroli na Mazowszu. Do akcji włączyli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, którym wsparcia udzielili policjanci z Siedlec. Funkcjonariusze ustalili, że auto porusza się po drogach powiatu wyszkowskiego.

W trakcie prowadzonych nocnych działań policjanci zauważyli skradzioną hondę w Adelinie (gm. Zabrodzie). Włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i wydali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Wtedy mężczyzna siedzący na fotelu kierowcy uderzył w policyjny radiowóz, a następnie gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę.
Policjanci z Radomia i Siedlec ruszyli w pościg, który prowadzony był drogami asfaltowymi, gruntowymi oraz leśnymi gminy przez około 15 km. W pewnym momencie honda zjechała do lasu, w którym na mężczyznę czekali „współpracownicy”. Uciekinier porzucił auto i przesiadł się do ich mercedesa.

Kryminalni przy wykorzystaniu radiowozów zablokowali mercedesa, a następnie podbiegli do niego i obezwładnili trzech mężczyzn (19, 20, 24-latek). W czasie przeszukania samochodu znaleźli narkotyki. Skradzioną hondę oględzinom poddał technik kryminalistyki, a następnie przekazał ją na policyjny parking. Zatrzymani mieszkańcy gminy Zabrodzie zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, w której spędzili noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia mundurowi zatrzymali jeszcze 24-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego podejrzewanego o współudział kradzieży samochodów.

Śledczy z Sokołowa Podlaskiego zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Dwaj dostali zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów, a wszyscy dodatkowo zarzuty posiadania narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim wobec dwóch mężczyzn zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Mieszkańcom gminy Zabrodzie za popełnione przestępstwa, zgodnie z kodeksem karnym, grozi do 10 lat więzienia.

Aresztowani od dłuższego czasu byli na celowniku policjantów. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że w województwie mazowieckim ukradli 5 aut. Jedno z nich zostało skradzione pod koniec grudnia w Wyszkowie, a następnie w niespełna dobę odnalezione w lesie na terenie gminy Zabrodzie. Drugie to honda, którą złodzieje ukryli na jednym z parkingów w Niegowie. Jak informuje Policja, sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl