Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 czerwca 2023 r., imieniny Walerii, WalteraMłody rodzicu, ubezpiecz się!

(Zam: 14.01.2022 r., godz. 12.55)

Każdy rodzic stara się uczynić wszystko, aby jego dziecku niczego nie zabrakło i aby było ono w pełni bezpieczne. Z drugiej jednak strony często zapominamy o podstawowej kwestii, jaką jest ubezpieczenie siebie, a także swojego potomka. Jaki rodzaj ubezpieczenia będzie najkorzystniejszy dla nas i dla całej rodziny?

Ubezpieczenie na urodzenie dziecka
Ciąża to czas radosnego oczekiwania, aż maleństwo w końcu pojawi się na świecie. Wielu rodziców już od pierwszych tygodni rozpoczyna przygotowania do tego, aby za jakiś czas powitać swoje dziecko. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na koszty, jakie związane są chociażby z zakupem wyprawki, w której obowiązkowo muszą znaleźć się:
- ubranka dla dziecka,
- akcesoria do karmienia,
- artykuły kosmetyczne,
- wózek i łóżeczko,
- fotelik do samochodu,
- pieluchy jednorazowe i wielorazowego użytku.
Jeszcze przed narodzeniem dziecka rodzice muszą liczyć się z wydatkowaniem od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Pomocne może okazać się ubezpieczenie na urodzenie dziecka, które może stanowić też element ubezpieczenia na życie. Dla kobiet, które przed zajściem w ciążę nie wykupiły stosownej polisy, rozwiązaniem jest ubezpieczenie bez karencji na urodzenie dziecka, jednak nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowego takowe oferują.

Ubezpieczenie zdrowotne
W Polsce każde dziecko może korzystać z bezpłatnej opieki medycznej, tak samo jak nieubezpieczone kobiety w ciąży czy w okresie połogu. Niemniej jednak pozostaje pytanie o jakość tejże opieki. Według młodych rodziców pozostawia ona wiele do życzenia, zatem decydują się na zakup dodatkowej polisy zdrowotnej. Dobrze, aby obejmowała ona pomoc medyczną dla całej rodziny. Prywatne pakiety można wykupić w konkretnych przychodniach, lecz wtedy musimy korzystać z pomocy specjalistów, którzy są w nich zatrudnieni. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty towarzystw ubezpieczeniowych - możemy wtedy udać się do każdej przychodni, która ma podpisaną umowę na świadczenie usług z naszym ubezpieczycielem

Ubezpieczenie na życie
Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duża odpowiedzialność moralna, a także finansowa na nim ciąży. Wychowanie dziecka nie jest prostym zadaniem, a może okazać się jeszcze trudniejsze w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Warto więc rozważyć zakup polisy na życie, która może chronić nas przed skutkami finansowymi:
- inwalidztwa,
- utraty zdrowia,
- trwałej lub chwilowej niezdolności do pracy,
- pobytu w szpitalu.
Zainteresowani wykupieniem polisy bardzo często zastanawiają się, jaką dokładnie wybrać i na co przede wszystkim zwrócić uwagę. Dobrze jest posiłkować się rankingiem, który znajdziemy na stronie internetowej  https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie. Warto przyjrzeć się przede wszystkim zakresowi ochrony, jaki oferuje konkretny ubezpieczyciel oraz sumie ubezpieczeniowej. Większość osób zwraca również uwagę na wysokość składki, jednak warto zdać sobie sprawę, że im większy zakres ochrony i suma ubezpieczeniowa, tym składka będzie wyższa. 
Materiał promocyjny

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta