Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 maja 2022 r., imieniny Magdaleny, UrbanaWiśniewski na podium Rajdu Dakar

(Zam: 14.01.2022 r., godz. 09.34)

  • fot. Orlen Team
Kamil Wiśniewski dopiął swego i po raz pierwszy w karierze stanął na podium Rajdu Dakar. Reprezentant Orlen Teamu zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej quadów.

Kibice quadowca rodem z Turzyna powinni czuć dumę. Kamil Wiśniewski jak obiecał, tak zrobił – trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar 2022 to największy sukces w karierze Polaka. Tegoroczna edycja pokazała jak wielką rolę w najtrudniejszym rajdzie terenowym świata odgrywa determinacja. Tej na pewno nie zabrakło Wiśniewskiemu, który mimo problemów, pokonywał kolejne przeciwności i etap po etapie piął się w klasyfikacji generalnej.

Ostatni etap tegorocznego Dakaru odbywał się na trasie Bisha – Jeddah. 680 km, w tym 164 km odcinka specjalnego. Bezpiecznie pojechał na tym etapie lider i ostateczny zwycięzca rajdu w kategorii quadów – Alexandre Giroud. Przed ostatnią odsłoną tegorocznej rywalizacji Francuz miał bezpieczną przewagę ponad 2 h nad drugim, Argentyńczykiem Moreno, co w praktyce oznaczało, że tylko poważna awaria sprzętu lub kontuzja mogły odebrać mu zwycięstwo. Ciekawa była natomiast rywalizacja za jego plecami – o drugą lokatę bój toczyli Moreno i trzecim Wiśniewski, których przed ostatnim etapem dzieliło tylko kilka minut. Kamil miał z kolei bezpieczną przewagę nad czwartym w zestawieniu Czechem, Zdenkiem Tumą, a więc był o krok od wymarzonego podium (ale z obawami podobnymi co liderujący Giroud). Ostatecznie ostatnią odsłonę Dakaru 2022 wygrał Francisco Moreno, z przewagą ponad 2 minut nad drugim Wiśniewskim. Oznaczało to, że Argentyńczyk obronił swoją pozycję, a Wiśniewski może się cieszyć z najlepszego miejsca w karierze.

Klasyfikacja końcowa Rajdu Dakar 2022, kategoria quady:

1. Alexandre Giroud (Francja) 50H 00’ 51”
2. Francisco Moreno (Argentyna) +02H 21’ 11”
3. Kamil Wiśniewski (Polska) +02H 27’ 25”
4. Zdenek Tuma (Czechy) +08H 08’ 47”
5. Marcelo Medeiros (Brazylia) +22H 05’ 05”

Kamil poprawił swoją lokatę w Rajdzie Dakar czwarty raz z rzędu. Teraz pozostaje liczyć na walkę o zwycięstwo w edycji 2023, czego serdecznie Wiśniewskiemu życzymy i jednocześnie gratulujemy wielkiego sukcesu!

Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl