Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona„Jest Pan pierwszym Starostą (…), który w tak rażący sposób naruszył konstytucję naszego Powiatu”

(Zam: 10.01.2022 r., godz. 10.40)

Wezwanie starosty do zaprzestania łamania statutu powiatu oraz poszanowania prawa zawiera projekt uchwały, którą radni mają rozpatrywać na nadzwyczajnej sesji 10 stycznia. Początek obrad odbywających się w trybie zdalnym o godz. 15.00.

„Rada Powiatu w Wyszkowie wzywa Starostę Powiatu Wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego do zaprzestania łamania zapisów Statutu Powiatu oraz respektowania aktów prawa, w tym prawa miejscowego o treści stanowiącej załącznik do niniejszej uchwały” - czytamy w projekcie uchwały.

We wspomnianym załączniku znajduje się oświadczenie: „Jako Radni Rady Powiatu w Wyszkowie wzywamy Pana Jerzego Żukowskiego, Starostę Powiatu Wyszkowskiego, do zaprzestania łamania przepisów Statutu Powiatu, co miało miejsce podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w dniu 4 stycznia 2022 roku, oraz respektowania wszelkich aktów prawa, w tym prawa miejscowego. Szanowny Panie Starosto, jest Pan pierwszym Starostą Wyszkowskim w historii naszego Powiatu, który w tak rażący sposób naruszył konstytucję naszego Powiatu - Statut. Naruszył Pan § 60 ust. 2 Statutu Powiatu Wyszkowskiego i pomimo ciążącego na Panu obowiązku wynikającego z ww. przepisu niedopuścił Pan do przegłosowania przez organ kolegialny jakim jest Zarząd Powiatu zmiany porządku obrad posiedzenia nr 194/2022 oraz możliwości wprowadzenia pod obrady projektów uchwał organu wykonawczego. Jest Pan pierwszym Starostą Wyszkowskim, który łamie demokratyczne zasady obowiązujące w lokalnych wspólnotach, a które sam Pan podejmował głosując za przyjęciem Uchwały Nr XV/114/2019 Rady Powiatu w Wyszkowie z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Wyszkowskiego. Apelujemy do Pana o:
1. poszanowanie reguł prawnych i zasad lokalnej kultury politycznej,
2. zaprzestanie naruszania fundamentów, na których zbudowana jest samorządność.
3. szanowanie zasad demokratycznego państwa prawa.
Wyrażamy zaniepokojenie wydarzeniami, które miały miejsce podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w dniu 4 stycznia 2022 roku. Dotąd mimo rozmaitych dzielących nas różnic, przepisy prawa były w organach powiatu respektowane bez względu na okoliczności. Chcielibyśmy, aby tak pozostało. Prosimy o to w trosce o spokój i możliwość normalnej pracy pracowników Starostwa Powiatowego i podległych jednostek, a także skuteczne realizowanie zadań stojących przez samorządem Powiatu Wyszkowskiego. Pańska postawa, naruszanie przepisów prawa musi się spotkać z naszym sprzeciwem.”
(pisownia oryginalna)

Transmisja sesji w serwisie YouTube powiatu wyszkowskiego.

J.P.

Komentarze

Czym są zasady lokalnej kultury politycznej?
Dodane przez Ryży wieprz, w dniu 10.01.2022 r., godz. 10.55
Może pan Mróz przybliży temat. Najlepiej na przykładzie swojej małżonki oraz konkursu na dyrektora WOK Kowalskiego?
Dodane przez K, w dniu 10.01.2022 r., godz. 11.36
Przykład idzie z góry rządzący w Polsce za nic mają prawo to i w gminach zaczynają
Konkrety panowie, konkrety.
Dodane przez Ola, w dniu 10.01.2022 r., godz. 11.44
Wielkie i groźne słowa nie poparte żadnym konkretem. "1. poszanowanie reguł prawnych i zasad lokalnej kultury politycznej, 2. zaprzestanie naruszania fundamentów, na których zbudowana jest samorządność. 3. szanowanie zasad demokratycznego państwa prawa." Jeśli stwierdzamy naruszanie prawa to proszę podać jakie przepisy uległy naruszeniu i w jakim zakresie i obowiązkowo zgłosić to do organów ścigania /prokuratura/. Pojęcie "zasad lokalnej kultury politycznej" Czy coś takiego istnieje czy to tylko zwykły słowotok? Nie mylić ze ślinotokiem choć sposób podania tego do wiadomości może nasuwać takie skojarzenia. Zaprzestanie naruszania fundamentów samorządności - co to znaczy chyba nikt nie wie, nawet autor tego stwierdzenia. Szanowanie zasad demokratycznego państwa prawa - podobny słowotok jak stwierdzenia poprzednie. Jako wyborca proszę o konkrety. Jeśli stwierdzacie naruszenie prawa to proszę o niezwłoczne powiadomienie wojewody który jest organem nadzorującym przestrzeganie prawa przez samorządy oraz organów ścigania które ocenia to pod względem naruszenia zapisu kodeksów - karnego lub wykroczeń. W innym przypadku sami naruszacie prawo karne \ukrywanie przestępstwa\. Podanie do publicznej wiadomości tak mrożących informacji wymaga konkretów i rozwagi czego w tym przekazie nie uświadczy.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.01.2022 r., godz. 12.08
Wiele, zapewne dowiemy się od tego radnego kompetentnego, co to na ważnym stolcu zastąpił Kowalewską.
A Nowos z postkomuną siedzi i zawija sreberka.
Dodane przez anonim, w dniu 10.01.2022 r., godz. 12.17
Jeśli dobrze przeczytałem ten projekt to jest wielka kompromitacja i bezsilność PSL, którego struktury wyszkowskie mają w swoim gronie wielu starostów, wójtów, radnych, wicepremiera Kalinowskiego i oczywiście na Mazowszu marszałka Struzika. Wdali się w bezsensowną rozgrywkę, na której z każdym dniem, tygodniem, miesiącem najwięcej tracą i będą się wykrwawiać. Może Marszał, Deluga, Frąckiewicz czy Wykowski na tym stracą ? Nowos siedzi cicho i patrzy jak dwie największe partie w powiecie się żrą, nawet mu to pasuje. Jedyne sensowne rozwiązanie to koalicja PIS - PSL i pogonienie radnych Nowosa, którzy rozgrywają PSL. Wygra batalię PSL i co odda władzę staroście Marszałowi, a od siebie da może na wice córkę posła. Jastrzębski i Kalinowski pewnie się nie zgodzą na koalicję z PiS bo maja obsesję ale robią błąd bo to najlepsze rozwiązanie dla powiatu, w tej kadencji i następnej. Kompromitujecie się i ośmieszacie radni,a najwięcej idzie na konto Pągowskiego.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.01.2022 r., godz. 13.07
Ten projekt uchwały jest bezsensu, czekam, kto się ośmieszy, żeby zagłosować za nim na TAK. Jedyny sposób odwołania Żukowskiego to przekabacić Justynę Garbarczyk lub Marzenę Dyl na swoją stronę a to dyskwalifikuje je w Wyszkowie. Będzie pat do końca kadencji bo on jest interesujący, oprócz PSL, dla każdej strony. PSL jak zaczął grę to powinien ją skończyć koalicją z PiS, wtedy są największymi zwycięzcami bo potrafili wyjść i dać pozytywne rozwiązanie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.01.2022 r., godz. 15.46
Anonimie, jak powiedziałeś? Koalicję z PIS? Przecież już nikt poważny, tak w powiecie, w gminie, jak i na świecie nie myśli poważnie o żadnych rozmowach z tą partią. Partią zdrajców, złodzieji, oszustów, która wygrała wybory nikłym procetem i tylko z powodu stosowania podsłuchów u opozycji. Partią, którą czekają procesy karne na wzór Norymbergi.
Do Anonima
Dodane przez Krystyna, w dniu 10.01.2022 r., godz. 20.33
Czyś Ty człowieku na głowę upadł? O jakiej Ty koalicji mówisz? PSL z Pis? Nie po to sie ich pozbyli i pozbywają nadal, żeby tkwić w tym układzie. Jak nie wiecie o co chodzi , to śpieszę wyjaśnić. Teraz to chodzi o to, aby zmienić starostę i dyrektorów w podległych jednostkach. Zresztą najwyższy czas na zmiany, dość już ruinacji, pewnych rzeczy i tak się nie da naprawić.
Dodane przez Fan, w dniu 10.01.2022 r., godz. 23.12
Oj, chciałoby się Martą Lempart.
Dodane przez Krystyna, w dniu 10.01.2022 r., godz. 23.51
Po obejrzeniu sesji jestem pełna podziwu, brawo Panie Pągowski, Panie Marszał i Panie Mróz. To osoby, które mogą coś zdziałać i mają pojęcie o tym, co mówią, a miny Pani Rębały i Czajkowskiej bezcenne. No ale chyba każdy się liczy z tym, że raz na wozie, raz pod wozem, a jak wszyscy wiemy, sprawy tego typu często bolą. DO ANONIMA!!!! Tak Cię śmieszył projekt uchwały i co??????? Bez sensu, to jest Twój komentarz, nie wiesz w ogóle o czym piszesz i chyba sam w to nie wierzysz. Nie ma potrzeby żadnego przekabacania, sprawy wyklarują się same i to szybciej , niż ci się wydaje.
Dodane przez anonim, w dniu 11.01.2022 r., godz. 09.06
Smętne przedstawienie ta godzinna sesja, w której ludzie Nowosiela mówią staroście wyszkowskiemu, żeby wyp....lał bo my zawarliśmy nową koalicję z PSL a ten, że jestem fajny i będę z wami współpracował bo i tak mnie nie odwołacie. Dwóch "prawników" czyli Frąckiewicz i Deluga wydukali treść uchwały, w której błąd znalazł nawet przewodniczący Pągowski, z uchwały nie dowiedzieliśmy się jakie to 7 nowych uchwał na Zarząd przygotowali Marszał i jego ludzie, żeby poprawić urzędowanie, że ich nie chciał do porządku włączyć starosta. W połajance starosty najagresywniejszy był Mróz, że ma odejść starosta, najważniejsza osoba w samorządzie , że jak uchwała nie podziała to będzie składał wnioski do komisji rewizyjnej itd. Marszał głównie z telefonem, pewnie na gorącej linii z Edzią, reszta to bicie piany. Ciekawe co sądzą pracownicy jak widzą jak ich szefowie wyciągają sobie różne brudy.
Dodane przez 123, w dniu 11.01.2022 r., godz. 13.31
Garbarczykowa nie przejdzie na stronę obecnej koalicji, bo ma obiecane przez wyszkowski PIS, że będzie ich kandydatem na Burmistrza.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.01.2022 r., godz. 13.40
Krystyno co ty taka ograniczona, co ty widziałaś dobrego na tej sesji. Jedynie Pągowski i Żukowski wyszli z niej w miarę dobrze. Ta sesja to pogrzeb wyszkowskiej demokracji, który już od dawna była poobijana przez burmistrza i jego dwór. Z jednej strony mamy pisowskiego starostę, który trzyma się przy władzy rękami i nogami z drugiej mamy zdegenerowaną elytę, która przejęła miasto a teraz jeszcze chce umeblować starostwo. Na razie mam wybór i głosuję w mieście na Szczerbę i jego komitet a w powiecie na Teresę Czajkowską, która trzyma fason, daje radę i nie poddaje się cwaniakom i prostakom z góry. Pani Tereso, robi pani swoje. Na pohybel postkomunie.
Dodane przez anonim, w dniu 11.01.2022 r., godz. 14.01
Dlaczego ma być kandydatką na burmistrza jak jest odpowiednią kandydatką na Starostę w przyszłej kadencji. Nie trać sił Justyno na gierki Sobczaka i Nowosielskiego, którzy zapędzili się w kozi róg.
Dodane przez ZBOWID, w dniu 11.01.2022 r., godz. 14.40
No pani Teresa bardzo mocno przyspawała się do władzy z kimkolwiek. Zatańczy nawet z zepsutą do szpiku kości postkomuną, aby tylko rządzić. Odspawanie tyłka będzie bolesne, toż to niemal uzależnienie.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.01.2022 r., godz. 14.47
Niech się rozejrzy lepiej za posadką w jakimś muzeum, może zaprzyjaźniony wójt pisowski zatrudni ją w skansenie? Wszystko w rękach kanara.
rozpacz
Dodane przez jojo, w dniu 11.01.2022 r., godz. 14.54
w sumie to ciężko nawet o komentarz. Nieodpowiedni ludzie dzięki modzie na" jakąś" partię dostali się do samorządu, który tak naprawdę nigdy nie powinien powstać w naszej Kochanej OJCZYŹNIE. Nie wiem czy Państwo zauważyli ale w czasie sesji online niektórzy radni znikali a diety (ostatnio) podwyższone dostaną bo zalogowali się. Jeśli jakaś radna proponuje, żeby uchwała była podjęta przez radnych a nie radę to gdzie ona żyje, chyba w buszu i nigdy nie przeczytała ustawy podejrzewam, że żadnej (chyba mówię o jakiejś kierownik ważnej instytucji w powiecie, z pis. Sory ale to naprawdę rozpacz. Merytorycznie wypowiadał się P. Adam Mróz i P. Bogdan Pągowski. P starosta przyznaje, że nie uzgodnił (delikatnie mówiąc) z zarządem ale podpisał umowę. Jeszcze raz wyrażam swoją rozpacz i pozdrawiam myślących. Atakujecie Burmistrza ale to naprawdę człowiek, który wie co robi.
takie miasto
Dodane przez Ex pedagog, w dniu 14.01.2022 r., godz. 04.47
Wstyd za takie miasto. Miernota.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl