Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Rondo imienia WOŚP? O taką nazwę wnioskuje wyszkowski sztab

(Zam: 25.11.2021 r., godz. 18.26)

Szef wyszkowskiego sztabu WOŚP Leszek Marszał złożył burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu wniosek o nadanie imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rondu u zbiegu alei Marszałka Józefa Piłsudskiego i ulicy Sikorskiego w Wyszkowie.

Jak podaje wyszkowski sztab WOŚP, dotąd w Polsce zostało odsłoniętych blisko 40 miejsc związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy: 3 mosty, 3 murale, 11 oddziałów szpitalnych i 15 rond. „WOŚP to ewenement na skalę światową. Każdy z Finałów jednoczy Polaków, dzięki czemu pozwala na zakup sprzętu wspierającego polskie szpitale. Ewenement Orkiestry szczególnie widoczny jest na terenie Gminy Wyszków. Każdego roku na ulicach naszego miasta i gminy kwestuje kilkuset uśmiechniętych, pełnych nadziei wolontariuszy. Pośród śniegów i mrozów wychodzą na ulicę, by wspólnie zbierać pieniądze na konkretny, wcześniej wytyczony przez Fundację medyczny cel." - pisze lokalny sztab. „W 2021 roku dzięki hojnym sercom wyszkowian, Sztabowi WOŚP #4312 działającemu przy Urzędzie Miejskim w Wyszkowie udało się zebrać aż 148 963,71 PLN, które przeznaczone zostały na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W 2020 roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kupiła 1279 łóżek na oddziały dla chorych na COVID-19. 5 łóżek z tej puli trafiło do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Ogólnie w wyszkowskich placówkach medycznych znajduje się sprzęt zakupiony przez WOŚP o wartości 1.202.566,36 zł. Nadanie imienia przez radnych Rady Miejskiej w Wyszkowie w przededniu jubileuszowego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy planowanego na 30.01.2022 byłoby ukoronowaniem idei wolontariatu, filantropii, bezinteresownej pomocy, integracji społeczności ponad podziałami, szeroko rozumianego dobra.”
Oprac. J.P.
Komentarze

Dodane przez anonim, w dniu 26.11.2021 r., godz. 07.41
Brawo! Świetna inicjatywa!
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2021 r., godz. 08.56
To skandaliczna historia głównie przez to co wyprawia główny orkiestrowy jak również przez niewyjaśnioną jeszcze do końca śmierć prezydenta Gdańska podczas uroczystości WOŚP w Gdańsku. Ta część liberalna Wyszkowa z Nowosem i Marszałem na czele żyje w jakieś bańce i nie widzi niestosowności swoich działań. Wczoraj mieliśmy przykład pogardy przy okazji nagrody Andrzeja Woyciechowskiego, gdzie mieliśmy seans nienawiści przy prezentowaniu "dokonań" pretendentów do tej nagrody, ludzi z TVN24, onet.pl, oko.press i radia Zet. Woyciechowski to był bardzo dobry dziennikarz i pewnie w grobie się przewraca jak widzi, kto i za co dostaje te nagrody.WOŚP stała sie okazją do przelewania kasy z firm na dobroczynność a nie inicjatywą oddolną , gdzie najważniejsze jest zbieranie kasy do puszek przez wolontariuszy. Kto organizuje WOŚP w Wyszkowie ? Samorząd i dlatego teraz Marszał Nowosowi składa taki wniosek, nawet tego nie kryją.
Dodane przez Normalny, w dniu 26.11.2021 r., godz. 09.25
Płaskoziemcy z PIS powinni milczeć zamiast szerzyć kłamstwa swojej propagandy. Wszyscy wiedzą kto spowodował nagonką śmierć Adamowicza. Wyznawców powinno się tatuować i w szpitalach tatuowanym nie dawać dostępu do sprzętu zakupionego przez orkiestrę. To że tak szlachetnej rzeczy dotknął ten akurat burmistrz, to skakanie tej pięknej inicjatywy na siłę.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2021 r., godz. 10.14
Stanowcze NIE dla tej inicjatywy.
uwolnić słonia.
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 26.11.2021 r., godz. 11.17
Jak to jest rondo na ul. Piłsudskiego i Sikorskiego to powinna być nazwane to rondo imieniem polskiego patrioty, lokalnego lub narodowego. Może to być także np. rondo PIŁSUDCZYKÓW. Może to być rondo POLONEZ bo jest najważniejszym punktem tego terenu. WOŚP kojarzy mi się z Towarzystwem Przyjaciół Chińskich Ręczników, koncertami w Jarocinie, paplanie się w błocie i spożywanie używek. Jak już chcecie sobie zrobić rondo WOŚP to w dzielnicy przemysłowej. Wiele jest rzeczy lub osób nie kontrowersyjnych a wy wychodzicie z taką inicjatywą i osobą, która ubliża wielu Polakom. Panie Sobczak z PiS, liczę że takiej głupoty nie poprzecie.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2021 r., godz. 11.18
Czyli w Wyszkowie to jedno wielkie nic i 13 letni zardzewiały inkubator. O ile naczelnik zapyli to macie już ten sprzęt na wyłączność.
Dodane przez Marek, w dniu 26.11.2021 r., godz. 11.52
Jak już to rondo KAPITANA MARIANA CZAJKOWSKIEGO, wyszkowskiego patrioty i człowieka godnego szacunku. Podpiszę się pod lista z takim wnioskiem. Owsiak to poziom Kurdej-Szatan albo Róży Thun, koleżanki burmistrza z ruchu Hołownia 2050.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2021 r., godz. 12.36
Jak wam taka nazwa nie pasuje to zróbcie Rondo pomordowanych w czasie pandemii COVID 19. Też wszyscy będą wiedzieli gdzie oprawcy i gdzie ofiary.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2021 r., godz. 14.09
To może jakieś informacje na temat tych szczególnych zasług kapitana, co w wojsku nie był. Jak rodzina ma parcie na mitologizację taty to niech mu pomnik postawi.
Dodane przez Chłoptuś, w dniu 26.11.2021 r., godz. 14.16
I sztab pan w krótkich majteczkach niech przeniesie na rondo, najlepiej do Tłuszcza.
Normalny???
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2021 r., godz. 14.40
Komentarz Normalnego to wręcz wzorcowa mowa miłości sekty WOŚP
Dodane przez Normalny, w dniu 26.11.2021 r., godz. 15.20
Dziś Polska jest podzielona jak nigdy dotąd. Nie Owsiaka to zasługa a wszyscy wiemy czyja. Niestety jak głupi raz dostanie wiatru w żagle to tylko katastrofa może go zatrzymać. A my jesteśmy na tej łodzi, na której debile powierzyli stery szaleńcowi. W dodatku zamknęli oczy i powtarzają za sternikiem, że idealnie płynie. Gratuluję mózgu, który oddał przyszłość własnych dzieci szaleńcom i gratuluję upierania się przy swojej głupocie w kursie na ścianę.
Dodane przez pisowiec, w dniu 26.11.2021 r., godz. 15.26
Tyle jest polskich wybitnych postaci, choćby nasi wspaniali biskupi jak Głódź, Wesołowski, Jędraszewski, Paetz, albo ks. Jankowski. Tym ludziom w naszym katolickim kraju powinno się stawiać pomniki i nazywać ulice i ronda. To wszystko ludzie wyświęcani przez Pana Jawła II.
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 26.11.2021 r., godz. 16.04
Dajcie spokój z tymi tzw. wyklętymi. Robienie z nich bohaterów jest groteskowe. Rok temu historyk IPN Sławomir Poleszak opisał, że bohater państwowej propaganduy historycznej ostatni wyklęty "Laluś" jest podjrzany o szmalcownictwo i brał udział w ataku na Polaków którzy ukrywali Żydów. Dlatego dajmy już spokój w rozdmuchiwaniu pseudo bohaterstwa Czajkowskich i im podobnym. Niech robi to jego rodzina na swój koszt.
Dodane przez Fan, w dniu 26.11.2021 r., godz. 16.08
Na tego Marszała, to chociaż ktoś głos oddał, że tak się chce lansować.
Dodane przez xyz, w dniu 26.11.2021 r., godz. 20.32
BRAWO,BRAWO i **** ***
Dodane przez anonim, w dniu 26.11.2021 r., godz. 23.39
Śp. kapitan Marian Czajkowski to zasłużona osoba dla naszej Niepodległości i powinno to być docenione.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2021 r., godz. 12.53
W Leszczydole Pustki niech docenią.
Może jeszcze rondo L. Wałęsy ?
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2021 r., godz. 17.27
Następne rondo to dla kwestujących przy cmentarzu Przyjaciół Wyszkowa. Dla WOŚP majdrującego przy granicy z Owsiakiem nie powinno być ronda w Wyszkowie.Nowosielski jak przeszedł do partii Hołowni to raczy nas wylniałymi bohaterami typu Owsiak czy Wojewódzki. Marian Czajkowski na uznanie wyszkowian zasługuje. Niewiele osób było, żeby postawić się stalinistom i komunistom po wojnie. Cześć Ich Pamięci.
Dodane przez anonim, w dniu 28.11.2021 r., godz. 17.59
Nowosielski na antyPisie chce dostać się do Sejmu. Owsiak to czołowy krytykant władzy w tvn. Nowosielski ty chcesz skłócić mieszkańców Wyszkowa ?
Dodane przez anonim, w dniu 29.11.2021 r., godz. 09.03
Szybciej wiatr zapyli.
Neokomuna wciąż żywa
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2021 r., godz. 11.03
Ten podział na dwa obozy(prawy i lewy) który w czasach terażniejszych ewidentnie się ujawnił on był cały czas,od momentu zakończenie II Wojny Światowej.Komuniści poprzez kolejne dekady w umacniali się w Polsce dla nich prl był rajem,wychowali kilka pokoleń tej nadzwyczajnej kasty którą teraz mienią się jako,,ELYTA''.Przyszedł rok 89 no i ich idol agent prlu Bolesław Wałęsa I,który nie dokonał procesu dekomunizacji(za to skutecznie zlikwidował rząd Jana Olszewskiego słynna ,,Nocna Teczkowa zmiana''z udziałem młodziutkiego niejakiego Donalda Tuska i wielu innych) a komuchy za:bezkarność,uwłaszczenie się,pieniądze i pozostawienie ich na stanowiskach,przehandlowały swój system komunistyczny na zasadzie,Polacy chcecie demokracji?to ją dostaniecie ale z nami u steru władzy i pod nasze dyktando.Takowy stan rzeczy trwał do roku 2015 kiedy prawicowa biedniejsza część narodu poparła kurs w prawą stronę,od tego momentu zaczęło się wycie:że w Polsce nie ma legalnego rządu,że demokracji nie ma,że konstytucja jest łamana,że Trybunał Konstytucyjny to nie Trybunał,że Izba Dyscyplinarna walnie godzi w Niezawisłe Sądy i cały Wymiar Polskiego Wymiaru Sprawiedliwości,że Polscy funkcjonariusze służb mundurowych to np:mordercy itp.Krótko podsumowując jak komuchy były od 89r do 2015r bardzo dobrze zakamuflowane u władzy to dla nich było wszystko super.Okazuje się że dla neokomunistów Polska przestała istnieć w 2015 roku,podniosło się niesłychane wycie komuchy nawet założyły tzw ,,KOD'' i uprawianie polityki ulica i zagranica i ciągłe opluwanie tego co polskie,tak jak wypowiedział się ten jąkała michnik na łamach swojego GóWna ,,Polacy ukradli nam Polskę''.Komunistom i neokomunistom tylko jedno by się przydało rzetelny sprawiedliwy i bardzo wnikliwy proces dekomunizacji.A co do Owsiaka wystarczy spojrzeć kim byli jego rodzice i w jakim resorcie pracowali?,natomiast jego organizacja jest znakomitym przykładem,wykorzystywania ludzkiego altruizmu do grania na ludzkich uczuciach aby robić przekręty typu ,,Złoty Melon'' i ,,Mrówka Cała''.Tyle w temacie towarzysze o waszym komunistycznym idolu i bohaterze w czerwonych porciętach.
Dodane przez ......, w dniu 29.11.2021 r., godz. 20.03
nie ośmieszajcie się z Tą nazwą.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl