Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 06 grudnia 2022 r., imieniny Jaremego, MikołajaZabrzmią najpiękniejsze pieśni i ballady

(Zam: 23.11.2021 r., godz. 13.26)

Kochają twórczość Bułata Okudżawy i od wielu lat dają temu wyraz grając w Polsce, Europie, Rosji czy USA. Zespół Piramidy 26 listopada zagości w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” podczas koncertu „Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady”.

Będzie można usłyszeć największe przeboje Bułata Okudżawy, zarówno w języku rosyjskim, jak i w doskonałych polskich tłumaczeniach (Młynarski, Osiecka, Mandalian, Kołakowski). To jedyny taki koncert oparty na twórczości wybitnego rosyjskiego barda. Muzycy wybrali najbardziej znane utwory, np. „Piosenkę o niebieskim baloniku”, „Wybaczcie piechocie”, „Piosenkę o papierowym żołnierzyku”, „Dopóki ziemia kręci się”, „Trzy miłości”, „Ostatni trolejbus”, „Piosenkę o Arbacie”, „Wańkę Morozowa”, „Puszkina” i wiele innych znanych i lubianych piosenek. To będzie 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych w najlepszym poetyckim, aktorskim i muzycznym wydaniu.

Zespół Piramidy doceniła Olga Okudżawa, żona legendarnego barda. Zespół został zaproszony z koncertem do Moskwy, do ogromnej sali im. Piotra Czajkowskiego. Olga Okudżawa wielokrotnie bywała na koncertach Piramid, podarowała zespołowi wiele pamiątek związanych z Bułatem Okudżawą.

Grupę Piramidy tworzą: Piotr Kajetan Matczuk - pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek, lider i założyciel zespołu, Artur Chyb - gitarzysta, Tomasz Imienowski - gitarzysta basowy, kompozytor.

Bułat Okudżawa był głosem pokolenia. Na jego pieśniach wychowały się miliony Polaków. Jego twórczość, tłumaczoną na wszystkie języki świata, spopularyzowali w Polsce m.in: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Andrzej Mandalian, Witold Dąbrowski i poeci związani ze Studenckim Teatrem Satyryków. Pieśni Bułata Okudżawy już od lat 60. XX w. wykonywali najwięksi i najlepsi polscy aktorzy. Okudżawa nigdy nie ukrywał swojej ogromnej sympatii do Polaków.

Koncert w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik" 26 listopada o godz. 19.00. Bilety (15 zł) do nabycia w kasie ośrodka.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl