Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Artystyczny "Pamiętnik z kwarantanny"

(Zam: 22.11.2021 r., godz. 10.15)

Tworzyli w okresie tzw. lockdownu. Prace odnoszące się do emocji, spostrzeżeń, zjawisk wywołanych kwarantanną można oglądać w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Ich autorami są członkowie Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Na wystawie „Pamiętnik z kwarantanny” czynnej do 31 grudnia dostępne są grafiki, tkaniny, malarstwo, instalacje. Została uroczyście zaprezentowana podczas wernisażu 19 listopada.
- W ubiegłym roku wszyscy zostaliśmy zamknięci w domach, nawet bez możliwości wyjścia do lasu, spotykania się z przyjaciółmi, rodziną. Artyści nie mieli kontaktu z publicznością, odbiorcami swojej sztuki, ale nie poddali się tworząc w swoich pracowniach. Lockdown był inspiracją do stworzenia nowych dzieł - podkreśliła instruktor plastyki w WOK „Hutnik” Irena Filipowicz.
Na wystawie swoje prace prezentuje 22 artystów: Joanna Alexandrowicz, Barbara Bielecka-Woźniczko, Katarzyna Gągol, Paweł Jasionowski, Maria Jełowicka, Ewa Kamieniecka, Jaga Karkoszka, Lucyna Krzywik, Bożena Kuzio-B, Bożenna Leszczyńska, Monika Lewicka, Oryszyn, Ewa Osińska-Rozpędek, Magdalena Piwko-Chudzik, Krzysztof Ryfa, Dawid Szymański, Urszula Święcicka-kurator, Rafał Tarnawski, Joanna Tumiłowicz, Kamila Wojciechowicz-Krauze, Dorota Wójcik, Franciszek Xawery.
Część z twórców gościła podczas piątkowego wernisażu. Joanna Tumiłowicz opowiedziała o swoim linorycie przedstawiającym Stańczyka.
- Widać, że Stańczyk jest „pandemiczny” ma czapkę z maseczką, a zamiast siedzieć i myśleć nad losami Polski, pije piwo - stwierdziła.
Magdalena Piwko-Chudzik omówiła m.in. swój autoportret psychologiczny, również prezentowany w „Hutniku”.
Podczas wernisażu utwory m.in. Fryderyka Chopina zagrał pianista Piotr Lewandowski.
J.P.


Komentarze

Dodane przez anonim, w dniu 22.11.2021 r., godz. 12.20
Odrobina sztuki i kultury pewnie wyrwie nas z tego covidowego marazmu i poprawi psyche. To, że nie ma komentarzy pod takimi wydarzeniami nie znaczy, że takich felietonów nie czytamy.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl