Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Chciała sprzedać buty, straciła oszczędności

(Zam: 20.11.2021 r., godz. 11.16)

Blisko 1 tys. zł straciła mieszkanka naszego powiatu, która została oszukana w internecie.

Wyszkowska Policja dostała informację o oszustwie w czwartek 18 listopada. Kobieta na popularnym portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż buty. Za pośrednictwem aplikacji odezwała się do niej osoba zainteresowana kupnem i zaproponowała płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłała za pośrednictwem e-maila. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. Kobieta wpisała dane swojej karty płatniczej, numer rachunku bankowego oraz kod do logowania. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Po chwili kobieta zajrzała na swoje konto, z którego ktoś w bankomacie za pośrednictwem kodu blik wypłacił pieniądze. Łącznie z konta zniknęło blisko 1 tysiąc złotych.
Policjanci proszą, by nie podawać danych dostępowych do swoich kont czy kart. W przypadku oczekiwania na przelew nie są potrzebne informacje dotyczące PIN-u czy trzycyfrowego kodu znajdującego się na odwrocie karty. Zwracajmy uwagę na podsyłane linki do płatności, które tylko pozornie są wiarygodne. „Z dotychczasowych zgłoszeń wynika, że są w nich przestawione lub dodane kropki, cyfry czy słowa w obcych językach, mające nas przekonać, że wchodzimy na stronę portalu ogłoszeniowego. Graficznie strona może wyglądać na oryginalną. W razie wątpliwości zapytajmy inne osoby, czy korzystały z podobnych płatności i jak one wyglądały. To może uratować oszczędności zgromadzone na koncie.” - informuje komenda.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl