Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

„Ta nawierzchnia stwarza zagrożenie” - rodzice żądają przebudowy placu zabaw

(Zam: 17.11.2021 r., godz. 17.02)
  • "...codziennością są brudne buty przedszkolaków, które wyglądają jakby zostały zanurzone w wapnie, pyle, glinie" - piszą rodzice. Ich zdaniem żwirowa nawierzchnia to nie tylko problem estetyczny i higieniczny - dzieci doznają urazów po upadku na nią (fot. arch.)
    "...codziennością są brudne buty przedszkolaków, które wyglądają jakby zostały zanurzone w wapnie, pyle, glinie" - piszą rodzice. Ich zdaniem żwirowa nawierzchnia to nie tylko problem estetyczny i higieniczny - dzieci doznają urazów po upadku na nią (fot. arch.)
Rodzice dzieci z Przedszkola nr 7 w Wyszkowie chcą zmiany nawierzchni nowo wybudowanego placu zabaw. Jak twierdzą, istniejąca jest niebezpieczna, a „codziennością są brudne buty przedszkolaków, które wyglądają jakby zostały zanurzone w wapnie, pyle, glinie”.

Pismo do burmistrza w tej sprawie przesłała Rada Rodziców wraz z listą poparcia dla wniosku i zdjęciami zniszczonego obuwia. „Jako Rada Rodziców Przedszkola nr 7 w Wyszkowie, reprezentując Rodziców wszystkich 234 dzieci uczęszczających do wskazanej Placówki, wnosimy o niezwłoczną przebudowę - zmianę nawierzchni na przedszkolnym placu zabaw, który został zmodernizowany we wrześniu bieżącego roku, z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa dzieci i brak funkcjonalności” - czytamy w teści wniosku, któremu towarzyszy kilkustronicowe uzasadnienie.

Według autorów pisma, przebudowa, wybór urządzeń zabawowych i nawierzchni odbył się bez konsultacji z Radą Rodziców. „Z posiadanych przez Radę Rodziców informacji wynika, że już w pierwszym przetargu, który został unieważniony, zgłaszany był pracownikom magistratu problem przewidywanej nawierzchni. To już wówczas władze miasta winny pochylić się nad zauważonym problemem, a nie go bagatelizować. Kwestie finansowe nie powinny być przekładane nad bezpieczeństwo dzieci, co w zaistniałej sytuacji miło miejsce (…). Pragniemy podkreślić, że nawierzchnia żwirowa o której mowa, stwarza zagrożenie dla bawiących się na placu zabaw przedszkolaków, powoduje niszczenie odzieży i obuwia, a nadto jest całkowicie niefunkcjonalna z uwagi na fakt, że po pobycie na przedmiotowym placu zabaw, dzieci na obuwiu przenoszą istniejące tam zanieczyszczenia do szatni, a normy higieniczne w tym zakresie są całkowicie pogwałcone.
Obecna nawierzchnia żwirowa stwarza również zagrożenie dla przedszkolaków, a gdy obostrzenia covidowe zostaną zniesione i plac zabaw ponownie zostanie otwarty, będzie stwarzała zagrożenie także dla innych małych mieszkańców Wyszkowa, którzy pod opieką rodziców będą chcieli skorzystać z urządzeń zabawowych.”.

Jak czytamy w piśmie, zdarzały się upadki dzieci, sytuacje „zaistnienia urazów w związku z upadkiem na żwir i niszczenia odzieży. Natomiast codziennością są brudne buty przedszkolaków, które wyglądają jakby zostały zanurzone w wapnie, pyle, glinie. Zmusza to rodziców do codziennego ich dogłębnego mycia, przez co ich stan się pogarsza w bardzo szybkim tempie. Natomiast podkreślić należy, iż nikogo nie stać na kupowanie dzieciom butów co najmniej raz w miesiącu!
Problemem będzie również, co uszło uwadze władz miasta, korzystanie przez dzieci z placu zabaw na wiosnę i latem, kiedy to dzieci będą lżej ubrane (np. krótkie spodenki, cienkie rajstopki czy sandałki), a na skutek biegania będzie powstawał kurz (w sytuacji, gdy duża liczba dzieci ma alergie).”


Rada Rodziców zastrzegła, że w przypadku niepodjęcia działań przez władze miejskie, skieruje ona pismo do kuratorium, władz wojewódzkich, i innych instytucji, w tym Rzecznika Praw Dziecka.
Naczelnik wydziału inwestycji i bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego Adam Mróz podkreśla, że na ewentualną przebudowę w tym roku nie ma środków w budżecie, ale kwestia pozostaje do rozstrzygnięcia w toku dalszych rozmów.
- Zastosowana nawierzchnia jest stosowna na tego typu placach zabaw. Została wybrana po konsultacjach z dyrektor przedszkola - zaznacza.
Zgodnie z wynikiem ogłoszonego przetargu, koszt wykonania placu wyniósł 214 tys. zł.
J.P.

Komentarze

Dodane przez wyszkowiak, w dniu 18.11.2021 r., godz. 08.45
Genialne pomysły Mroza wychodzą bokiem naszym obywatelom, zwala swoją niekompetencje na dyrektor przedszkola. Czy opozycja jest w stanie zmusić tą beznadziejną ekipę do robienia inwestycji porządnie, PiS i Masz Wybór to 9 osób w opozycji ,to jest siła. Może interpelacja, kto podpisał protokół odbioru tego bubla i zwolnienie tych osób z pracy. Podobnie czy nadal pozwalają na wywózkę tłucznia budowlanego na drogi gminne? Podobne badziewie jak ta nawierzchnia na placu zabaw. Radni bezradni powinni zainteresować się sprawą bo to dotyczy naszych najmniejszych mieszkańców, najbardziej bezradnych. Ostatnio 4 miliony na drogi dla biznesu serwuje burmistrz a inni na osiedlach mieszkańcy niech czekają.
Dodane przez Waco, w dniu 19.11.2021 r., godz. 11.16
Na fotografii brudne kiksy.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.11.2021 r., godz. 12.30
Bo on nie jest specjalistą, on jest etatystą.
Dodane przez js, w dniu 21.11.2021 r., godz. 16.17
Tragedia, zagrożenie bezpieczeństwa, urazy ... z powodu piachu i brudnych butów! Śmiechu warte, bo wiadomo, że najbardziej szczęśliwe dzieci muszą być brudne! :)
Bezpieczeństwo dzieci powinno być priorytetem.
Dodane przez anonim, w dniu 22.11.2021 r., godz. 11.33
Tak opozycja totalna, PO-KO, PSL, Lewica, Hołownia 2050, humanitarnie podchodzi do dzieci na granicy z Białorusią a w Wyszkowie dzieciakom podobna koalicja mówi ...z powodu piachu i brudnych butów, śmiechu warte, wiadomo, że najbardziej szczęśliwe są dzieci brudne. W Sejmie Piekarska z KO krzyczy i wali w pulpit, gdzie są dzieci z Michałowa a w Wyszkowie Mróz z PO i Nowosielski z Hołownia 2050 twierdzą, że nic się nie stało, kasy na razie nie ma ale może w przyszłym roku się znajdzie i może zmienimy nawierzchnię na placu zabaw przy przedszkolu. Pani Kasiu proszę podpowiedzieć burmistrzowi, jak ktoś wcześniej Komoruskiemu, żeby przytulił, żeby powiedział dobre słowo. Taki pył to zagrożenie dla dróg oddechowych, astma, to dyskomfort dla rodziców, którzy muszą często robić pranie, to poszukiwanie diagnozy u lekarzy, jaka jest przyczyna wysypki, kłopotów z oddychaniem, może co to za alergia itp. Jak można wydawać dla biznesu 4 miliony na drogę, jak można 5 milionów na przebudowę budynku WOSiRu a tu brakuje kilkaset złotych i jest nawierzchnia żwirowa zamiast odpowiedniej nawierzchni jak np. jest przy ulicy Szpitalnej w nadmiarze. Tam prawie nikt nie trenuje a tu energia rozpiera małych przedszkolaków. Skandalem jest przerzucanie przez Mroza odpowiedzialności na dyrektor przedszkola, jakby nie wiedział o problemie od rodziców, którzy mu to sygnalizowali a on nic. Czy Mróz na dzieci ? Jakby się zachował, gdyby to jego dziecko musiało bawić się w takim żwirze. Czy inny wielki naczelnik tej ekipy, harcerz, nie wie jak się chodzi w słoneczne lato po tłuczniu budowlanym wysypywanym na wyszkowskie drogi. Chłopy ogarnijcie się, bo wam biznes zamknął oczy na sprawy normalnych ludzi. Po co zatrudnili go na naczelnika a do tego zrobili przewodniczącym komisji w Radzie Powiatu. Brak tu podstawowych cech dobrego wychowania. Może przewodnicząca zajmie się sprawą dzieci., bo po stronie liberalnej jest wielki cynizm a nie chęć pomocy wszystkim dzieciom, normalnym, niepełnosprawnym i tym na granicy.
Dodane przez Mietek, w dniu 22.11.2021 r., godz. 13.36
Po wyborach dla tych naczelników należy postawić taczki.
Dodane przez Zdzich, w dniu 22.11.2021 r., godz. 16.56
To najmodniejsze obecnie nawierzchnie parkowe. Wszędzie się to robi a z modą nie dyskutuje się. Przed modą jednak racjonalność powinna mieć pierwszeństwo. To wszystko jednak to nic. Umiera 400 Polaków dziennie na COVID, winni temu opływają w luksusy za nasze pieniądze, dzielą je między siebie na prawo i lewo, używają życia, pokazują tłuste napchane brzuchy i mówią wyssane z palca bzdury udając mędrców , podczas gdy prawdziwi Polacy muszą tracić życie z powodu braku ich działania. Nie zamierzają nic z tym zrobić a my tu o parze zniszczonych butów. Nie głupio wam? Przejdźcie na właściwe tematy jeśli się nie boicie pasibrzuchów morderców.
Dodane przez js, w dniu 22.11.2021 r., godz. 19.00
"anonim" - aleś się zdenerwował dzieciaku! Jeszcze Ci się z powodu tego dramatycznego problemu pogorszy ze zdrowiem! Aż ta totalna "koalicja" co lubi "szczęśliwe" bo brudne dzieci?! (chociaż ja czegoś takiego jeszcze nie słyszałem) :) Ja osobiście wolę jednak brudzący piach na palcu zabaw niż betonowe i plastikowe podłoże. No a porównywanie dzieci marznących na granicy, posyłanych tam przez białoruski reżim, do brudnych butów jest szokujące.
Jesteśmy najlepsi na Mazowszu.
Dodane przez buhahahahahaha, w dniu 23.11.2021 r., godz. 23.39
Wydawało się, że placu zabaw dla przedszkolaków nie można sp....yć, Nowos i Mrozu pokazują jednak, że ich pomysłowość nie zna granic. Zaimponowali mi chłopaki, ta nawierzchnia żwirowa to pewnie kombinacja szlaki i tłucznia budowlanego. js pewnie dzieci nie ma, że taki dowcipny. Zdzichu co ty taki nabuzowany patriota, chcesz żyć to zakładaj maseczkę i szczep się. Omijaj też ten plac przy przedszkolu bo kurz miesza się pewnie z covidem.
Dodane przez Cieć, w dniu 24.11.2021 r., godz. 16.48
Czego oczekujesz od człowieka, który strzela sobie w kolano zatrudniając wiejską sklepową na stanowisku prezesa gminnej spółki, bez konkursu? Co można o takim kimś powiedzieć? Wybierajcie go dalej a wasze pieniądze powędrują do stróżów nocnych na stanowiskach kierowników itd. Coś tu się da wybudować dobrze jak buduje piekarz? Da się zrobić dobrą nawierzchnię jak wybiera ją węglarz? Płac zabaw wybrany przez kowala będzie dobry?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl