Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 października 2021 r., imieniny Darii, Ingi

Niezwykłe historie zawarte w obrazach

(Zam: 12.10.2021 r., godz. 14.35)

Na placu Miejskim dostępna jest wystawa plenerowa „Obrazy z historią – skarby z Muzeum Narodowego w Krakowie”, prezentująca wybrane dzieła malarskie ze zbiorów tej instytucji.

Wystawa powstała w ramach projektu Kultura Interwencje 2021 organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury i finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ekspozycję przygotowaną przez Stowarzyszenie Fala Kultury przy współpracy z gminą Wyszków można oglądać na placu Miejskim do 25 października.
- Malarze 150 lat temu byli jak dzisiaj muzycy rockowi. Na obrazy publiczność czekała. Wielu twórców wynajmowało sale, by sprzedawać bilety uprawniające do oglądania dzieł - podkreślił podczas otwarcia wystawy w Wyszkowie prezes Stowarzyszenia Fala Kultury Piotr Kierył. - Dziś przyzwyczajeni jesteśmy do obrazu ruchomego, ale jeśli zechcielibyśmy spojrzeć na moment uchwycony na tych dziełach, wyobrazić sobie co wydarzyło się chwilę wcześniej lub później, to te obrazy mogą ożyć. Opowiadają historie niezwykłe i dużo bardziej aktualne niż byśmy pomyśleli.
- Czasem trudno wybrać się do muzeum, czasem nie dajemy sobie szansy na poznanie tych dzieł. Ta wystawa to pomysł na spotkanie z wielką sztuką, które może nastąpić przy okazji np. spaceru - dodała zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. - Zapraszam wszystkich mieszkańców do odwiedzenia wystawy, spotkania z wielką kulturą, która nas rozwija, łagodzi obyczaje, sprawa, że jesteśmy bardziej otwarci na ludzi i na świat.
Uzupełnieniem wystawy będą warsztaty przeprowadzone w klasach trzecich szkół podstawowych poświęcone sztuce.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl