Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 października 2021 r., imieniny Darii, Ingi

Biblioteka nocą

(Zam: 11.10.2021 r., godz. 10.02)

Koncerty, atrakcje dla dzieci, możliwość wypożyczenia książek - Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna 9 października zaprosiła czytelników do uczestnictwa w atrakcjach zorganizowanych w ramach „Nocy bibliotek”.

„Noc bibliotek" to ogólnopolska akcja, którą w 2015 r. zainicjowało Centrum Edukacji Obywatelskiej. Co roku ogłasza hasło akcji, proponuje materiały dla bibliotek, tworzy mapę placówek biorących udział w akcji. W tym roku przyświecało jej hasło „Czytanie wzmacnia” kierujące uwagę na wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności. Inicjatywa to ukazanie bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

W ramach „Nocy bibliotek” w sali im. prof. Ludwika Maciąga odbył się koncert „Piosenka jest dobra na wszystko” w wykonaniu pracującej w bibliotece stażystki Olgi Kaczmarczyk i współpracującej z placówką malarki Katarzyny Słowikowskiej-Zakrzewskiej. Można było wysłuchać takich utworów jak „Jaskółka uwięziona” Stana Borysa, „Jej portret” Bogusława Meca. Ten nastrojowy wieczór poprowadziła dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
Po przerwie odbył się kolejny koncert - liryczne i rockowe „Modlitwy” Michała Kosmali, z którym zagrali Piotr Lewandowski i Ernest Matliński.

Równolegle trwały zajęcia dla dzieci - zabawy integracyjne, misja detektywistyczna w bibliotece i wiele innych atrakcji.
Jak zawsze w „Noc bibliotek” można było założyć kartę biblioteczną, wypożyczyć książki lub podzielić się nimi z innymi czytelnikami.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl