Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 października 2021 r., imieniny Darii, Ingi

Ich spojrzenie na Norwida

(Zam: 11.10.2021 r., godz. 09.48)

„Śladami Norwida” to wystawa poplenerowa przygotowana przez artystów plastyków ze Stowarzyszenia FormAT, którą można oglądać w miejskiej bibliotece. Jej oficjalne otwarcie odbyło się 8 października.

Chociaż główne uroczystości związane z 200 rocznicą urodzin Norwida już za nami nadal odbywają się wydarzenia związane z rokiem tego wieszcza. Tym razem Starostwo Powiatowe i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają do zwiedzania ekspozycji będącej rezultatem pleneru, który odbył się 6-12 września w pałacu w Dębinkach. W jego trakcie powstały obrazy inspirowane życiem i twórczością artysty oraz zespołem pałacowo-parkowym. Zachwycają one różnorodnością spojrzenia.
- Każdy z artystów na swój sposób przedstawił pomysł na Norwida - podkreśliła podczas wernisażu Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
Swoje prace zaprezentowali: Agnieszka Długołęcka, Michalina Derlicka, Krzysztof Wójcik, Jan Nowak, Tomasz Januszewski, Liliana Soja, Tamara Baczkowska-Urban, Anna Zalewska-Falińska, Leszek Gapski, Henryk Kiełczewski.
- Artyści tydzień mieszkali obok pałacu w Dębinkach, w pawilonie, tworzyli przy bardzo dobrej pogodzie - podkreślił wicestarosta Leszek Marszał. - Temat jednak nie został wyczerpany. Już teraz wiem, że jeszcze w tym roku artyści zawitają do Dębinek w aurze nie tylko jesiennej, ale i zimowej.
Podczas wernisażu improwizacje muzyczne zaprezentował pianista Piotr Lewandowski.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl