Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaRekordowe Rally Wyszków

(Zam: 05.10.2021 r., godz. 13.17)

W ubiegły weekend powiat wyszkowski odwiedziło rekordowe 48 załóg rajdowych, które rywalizowały o triumf w XXIV edycji Rally Wyszków. Zwyciężył duet z Białegostoku Michał Miezian/Kamil Gryc.

Rally Wyszków to rajd posiadający rangę sportową KJS (umożliwia zdobycie punktów do licencji sportowej). Impreza stanowi II Rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw AK Centrum oraz I Rundę Pucharu SOS PZMot. Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – do rajdu zgłosiło się 50 załóg (ostatecznie wystartowało 48). Impreza tradycyjnie już odbyła się w cyklu dwudniowym. W sobotę 2 października na terenie Wyszkowa, Leszczydołu-Nowin oraz Rząśnika i okolic odbyło się 10 prób sportowych. Kierowcy walczyli o jak najlepszy czas na wyznaczonych trasach: na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Wyszkowie, na terenie Nadleśnictwa Wyszków, przy szkole w Rząśniku, na placu w Rząśniku oraz na targowisku w Wyszkowie.
W niedzielę 3 października rajdowy korowód zawitał do centrum miasta, a dokładniej na wyłączoną z ruchu ulicę Sowińskiego (od ronda im. Kardynała S. Wyszyńskiego do ul. Prostej). Tradycyjnie drugi dzień rajdu otworzyła parada uczestników i gości (samochody rajdowe oraz pojazdy zabytkowe), która przejechała ulicami Wyszkowa i zakończyła się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gloria Victis. Kierowcy następnie przystąpili do rywalizacji w najbardziej widowiskowej Super Próbie o Puchar Burmistrza Wyszkowa oraz Super Próbie o Puchar Prezesa AK Centrum.
Po zakończeniu Super Prób podsumowano wyniki rajdu. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga Michał Miezian/Kamil Gryc (BMW 318 TI) przed załogą Marcin Szwejk/Paula Szwejk (BMW 318 TI Compact) oraz Tomasz Gregorczyk/Aleksander Nosarzewski (Nissan Almera N16).
Najlepsi w poszczególnych klasach:
K2 – Komorowski/Łukomski (Mitsubishi Colt)
K3 – Cierepski/Tunowski (Honda Civic)
K4 – Szwejk/Szwejk (BMW 318 TI Compact)
K5 – Miezian/Gryc (BMW 318 TI)
RWD – Miezian/Gryc (BMW 318 TI)
Super Próba o Puchar Burmistrza Wyszkowa – Cierepski/Tunowski (Honda Civic)
Oprócz przejazdów w ramach rajdu kibice mogli obejrzeć w niedzielę liczne pokazy i ekspozycje przygotowane m. in. przez Policję oraz Państwową Straż Pożarną. Nowością była prezentacja elektrycznych aut, rowerów oraz hulajnóg. Całość tradycyjnie koordynował prezes AK Centrum Witold Prószyński.
Turu


Komentarze

Słaba atrakcja
Dodane przez Mieszkaniec Wyszkowa, w dniu 05.10.2021 r., godz. 16.28
Po zdjęciach widzę, że niezłe porobili ślady na chodnikach tymi starymi gruchotami. Ludzie stoją i to podziwiają? Może i nie wszędzie w Wyszkowie jest pięknie ale nie powinno się pozwalać na upalanie kół takimi szrotami po miejskich drogach i chodnikach.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl