Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 października 2021 r., imieniny Marleny, Seweryna

Każdy jego koncert jest wyjątkowy

(Zam: 20.09.2021 r., godz. 15.35)

Między innymi utwory Fryderyka Chopina i własne kompozycje zagrał w miejskiej bibliotece pianista Piotr Lewandowski. Gościnnie wystąpili skrzypaczka Karolina Zwolińska i gitarzysta Michał Kosmala.

Koncert, który odbył się 19 września, to część obchodów 200 rocznicy urodzin Cypriana Norwida. Zorganizowali go Starostwo Powiatowe i nosząca imię poety Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. Sala była pełna publiczności, wśród której zasiedli także witający gości starosta Leszek Marszał i dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
- Tak dobra frekwencja jest ogromnym zaskoczeniem, bo kiedy planowaliśmy z Piotrem ten koncert nie myśleliśmy, że przyjdzie tyle osób - podkreślił wicestarosta. - Piotr Lewandowski to wyszkowianin, od najmłodszych lat uczył się grać, komponować na instrumentach klawiszowych. W 2013 r. wygrał ogólnopolski szkolny konkurs poezji śpiewanej, w którym należało skomponować muzykę do utworów Cypriana Norwida. Dziś jest w trakcie tworzenia swojej trzeciej solowej płyty. Tworzy improwizacje, czyli muzykę na żywo. Każdy koncert jest więc wyjątkowy, nie ma dwóch takich samych.
Piotr Lewandowski rozpoczął od swojej kompozycji sprzed kilku lat zatytułowanej „Immersion”. Własną kompozycję wykonał też w aranżacji na skrzypce i fortepian wraz z Karoliną Zwolińską - studentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Z Michałem Kosmalą wykonał m.in. fantazję. Wśród utworów Chopina, które zabrzmiały tego wieczoru znalazł się mazurek, etiuda i polonez - jedne z wielu tego typu kompozycji mistrza. Burzę oklasków otrzymali Piotr Lewandowski i Karolina Zwolińska za „Czardasza” Vittorio Montiego. Był też utwór na bis.
Kolejna okazja do posłuchania Piotra Lewandowskiego 8 października - w bibliotece odbędzie się połączony z koncertem wernisaż poplenerowej wystawy autorstwa członków stowarzyszenia FormAT z Wyszkowa. Artyści tworzyli na terenie pałacu w Dębinkach.
W tym tygodniu kulminacja obchodów Roku Norwidowskiego w powiecie wyszkowskim. W najbliższy piątek 24 września (dzień urodzin Norwida) w Dębinkach zaplanowano podpisanie listu intencyjnego o współprowadzeniu muzeum Norwida przez ministra kultury (godz. 15.00), a także spektakl w wykonaniu uczniów I LO (godz. 17.00). W sobotę 25 września festyn w Dębinkach od godz. 13.00. O godz. 20.00 - widowisko „Tęskno mi panie” z udziałem Dominiki Ostałowskiej, Włodzimierza Dyły, Dariusza Kowalskiego. W niedzielę 25 września na terenie pałacu - XIV Mazowiecki Bieg Norwidowski.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl