Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 października 2021 r., imieniny Marleny, Seweryna

Z siekierą na policjantów

(Zam: 16.09.2021 r., godz. 11.54)

Znęcał się nad 89-letnim ojcem, a gdy przyjechali policjanci, rzucił się na nich z siekierą. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 54-letniego mieszkańca gminy Długosiodło.

W poniedziałek 13 września rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie odebrał telefon od roztrzęsionego 89-latka. Starszy mężczyzna, mieszkaniec jednej ze wsi w gminie Długosiodło, zgłosił, że jego 54-letni pijany syn wszczyna awantury.

Na miejsce pojechali policjanci z Posterunku w Długosiodle. Na widok mundurowych agresor wziął siekierę i wykrzykując wulgarne słowa zaczął biec w ich stronę. 54-latek nie reagował na kilkukrotne wezwania mundurowych. Policjanci użyli więc gazu pieprzowego i obezwładnili go.

W rozmowie z 89-letnim mężczyzną funkcjonariusze ustali, że 54-latek od dłuższego czasu fizycznie i psychicznie znęcą się nad ojcem - wyzywał go, po pijanemu wszczynał awantury, a nawet szarpał i bił. W dniu interwencji syn wrócił pijany ze sklepu, w ojca rzucił puszką z piwem, a następnie go uderzył.

54-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. W chwili zatrzymania w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury, w której usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz znęcania się nad ojcem.

16 września rano Sąd Rejonowy w Wyszkowie na wniosek śledczych zastosował wobec 54-letniego mieszkańca gminy Długosiodło 3-miesięczne tymczasowe aresztowanie. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl