Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2021 r., imieniny Mateusza, Miry

Jak zacząć przygodę ze Squashem?

(Zam: 13.09.2021 r., godz. 09.58)

Squash to w Polsce stosunkowo mało popularna dyscyplina sportowa. Niemniej jednak z roku na rok znajduje ona coraz większe uznanie, i to nie tylko wśród osób, które miały już kiedyś do czynienia z rakietą, na przykład grając w tenisa. Jak zacząć swoją przygodę ze squashem?

Trochę chęci i dobre wyposażenie
Wielbiciele squasha mówią, że aby zacząć z nim przygodę, wystarczy jedynie odrobina dobrych chęci. Jest to bowiem bardzo "wciągający" sport, który daje dużo satysfakcji i pozwala naładować się pozytywną energią. Niemniej jednak na każdy trening musimy zabrać ze sobą kilka, niezbędnych rzeczy. Przede wszystkim zadbajmy o obuwie z niebrudzącą podeszwą. Nie muszą to być markowe buty - wystarczy, że zapewnią nam swobodę ruchu.
Ta sama zasada dotyczy ubrania zmiennego. Wystarczy nam tylko koszulka i wygodne spodenki. Z czasem niezbędny będzie zakup profesjonalnej odzieży oraz obuwia, chyba że będziemy grywali jedynie amatorsko. Idąc na trening squasha, nie możemy zapomnieć wziąć ze sobą wody lub napoju izotonicznego. Niezbędna będzie duża butelka - minimum 1,5 litrowa, bowiem podczas gry można się porządnie spocić. Pozostaje jeszcze kwestia rakiety, której jednak nie warto kupować już na samym początku. W większości klubów bądź na większości kortów istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu za opłatą. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie dla początkujących, niż kupowanie własnej rakiety, której ceny są dosyć wysokie. Na kortach można również wypożyczyć okulary ochronne, które będą doskonałym zabezpieczeniem dla oczu. Więcej na temat tego, jak zacząć swoją przygodę ze squashem oraz co zabrać na pierwsze treningi, dowiemy się ze strony  https://prosquashtour.net/pl/. Znajdziemy tam również wiele, bardzo przydatnych początkującym graczom informacji.

Wynajem kortu
Wielu początkującym graczom najwięcej problemów sprawia wynajem odpowiedniego kortu. Niestety, jest ich zdecydowanie mniej, niż na przykład kortów tenisowych. W poszukiwaniu kortu, który byłby położony w naszej okolicy, z pewnością pomoże nam internet. Zanim zdecydujemy się go wynająć, warto sprawdzić, w jakich godzinach jest otwarty, jakie ceny proponuje (akceptowalne mieszczą się w przedziale 30-60 zł za godzinę) oraz jaki jest koszt wypożyczenia sprzętu. Pamiętajmy, że na wszystkich kortach wymagane jest obuwie z niebrudzącą podeszwą. W niektórych miejscach mamy również możliwość skorzystać z pomocy trenera, co może okazać się dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia osoby początkującej.
Sprawdźmy, ile będzie nas kosztować trening pod okiem profesjonalisty. Jeżeli już znajdziemy odpowiedni dla nas kort, pamiętajmy o jego rezerwacji. Zainteresowanie squashem rośnie, dlatego większość klubów wprowadza system rezerwacji. Na trening możemy wybrać się wspólnie z osobą towarzyszącą, z którą będziemy grać. Jeżeli jednak nie mamy kogo ze sobą zabrać, to sprawdzić, czy w danych godzinach na korcie będzie dla nas dostępny parter do gry. Dziś wiele osób przychodzi na treningi samemu, dlatego ze znalezieniem partnera często nie ma większych problemów.


Materiał promocyjny

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl