Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2021 r., imieniny Mateusza, Miry

Rozpoczyna się budowa przy ul. Łącznej

(Zam: 10.09.2021 r., godz. 10.26)
  • Poprzednio budowlane bloki przy ul. Łącznej WTBS przekazał do użytku w 2019 r.
    Poprzednio budowlane bloki przy ul. Łącznej WTBS przekazał do użytku w 2019 r.
W 2023 r. mieszkańcy mają się wprowadzić do nowego bloku przy ul. Łącznej. Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z wykonawcą. Powstanie blok 5-kondygnacyjny (41 mieszkań), w tym kondygnacja podziemna z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych i poddasze użytkowe.

***

Wyszkowskie TBS Sp. z o.o., uzyskało promesę kredytu preferencyjnego, udzielanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa mieszkaniowego, na częściowe finansowanie kosztów realizacji zabudowy mieszkaniowej inwestycji p. n.: Budynek mieszkalny wielorodzinny z miejscami postojowymi w kondygnacji podziemnej wraz z podziemnymi instalacjami (wodno – kanalizacyjnymi i kanalizacji deszczowej) oraz zagospodarowaniem terenu (dojazdy, dojścia, miejsca postojowe i oświetlenie terenu) na działkach o nr 4396/21, 4400/11, 4401/9.

Wyszkowskie TBS Sp. z o.o. ma zapewnione środki finansowe na znacznie podwyższone (w odniesieniu do kosztorysu inwestorskiego sporządzonego na początku 2021 r.) koszty robót budowlanych. Planowane źródła finansowania kosztów inwestycji stanowią: przyznany kredyt preferencyjny z BGK, udzielany w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa mieszkaniowego, co stanowi 57% (6 000 000 zł) środków na finansowanie kosztów budowy; pozostałe środki finansowe do pełnego zbilansowania kosztów realizacji inwestycji to środki od przyszłych najemców mieszkań w wysokości nie przekraczającej 30% kosztów budowy, wpłacanych w formie partycypacji, środki pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 10% ( tj. 1 071 000 zł) kosztów oraz środki własne Wyszkowskiego TBS w wysokości 3% kosztów inwestycji.

Planowana inwestycja mieszkaniowa przy ul. Łącznej w Wyszkowie wchodzi w etap realizacyjny. W drodze przetargu nieograniczonego został wyłoniony generalny wykonawca inwestycji. W bieżącym miesiącu wykonawca rozpoczyna budowę, uzgodniony harmonogram zakłada zasiedlenie mieszkań w 2023 r.

Oferta mieszkań na wynajem, planowanych do realizacji w ramach inwestycji przy ul. Łącznej w Wyszkowie, adresowana jest w pierwszej kolejności do wnioskodawców, którzy już złożyli wnioski o wynajem lub zamianę mieszkania gminnego oraz w zasobach TBS, ale również zakładów pracy zainteresowanych pozyskaniem mieszkań dla swoich pracowników oraz wszystkich zainteresowanych wynajęciem mieszkania, w szczególności rodzin wychowujących dzieci. Wynajem mieszkań jest sprawdzonym w Wyszkowie sposobem uzyskania „dachu nad głową” dla rodzin oraz osób młodych, rozpoczynających aktywność zawodową, nie posiadających zdolności kredytowej jak również zgromadzonych środków finansowych na zakup mieszkań na rynku. Oferta wynajmu doskonale wpisuje się w rynek mieszkaniowy w Wyszkowie i stanowi jego uzupełnienie.

Planowana inwestycja przy ul. Łącznej w Wyszkowie obejmuje budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego w technologii tradycyjnej z liczbą 41 mieszkań, 5-kondygnacyjny, w tym kondygnacja podziemna z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych i poddasze użytkowe, uzbrojenie i zagospodarowanie terenu zabudowy. Projekt zabudowy uwzględnia walory położenia na skarpie rzeki Bug, ale również rozwiązania pozwalające na małe zużycie energii, uzyskanie dużej liczby miejsc parkingowych w garażu podziemnym i na powierzchni, miejsc parkingowych dla rowerów, dostęp do placu zabaw, małą architekturę.
Mieszkania w systemie Społecznego Budownictwa Czynszowego (SBC) realizowane są w stanie wykończonym „pod klucz”.
Na rozpoczęcie inwestycji przy ul. Łącznej oczekuje wiele rodzin z Wyszkowa i okolic, którzy z tą inwestycją wiążą swoje plany rodzinne i zawodowe.
Źródło: WTBS w Wyszkowie

Komentarze

Dodane przez ~(), w dniu 11.09.2021 r., godz. 05.58
Pekiny będą z czasem zagrożone?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl