Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

Siatkówka na plaży

(Zam: 19.07.2021 r., godz. 15.09)

W niedzielę 18 lipca na plaży miejskiej w Wyszkowie odbył się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Zwyciężył zespół Plażowicze z Nasielska.

Do rywalizacji przystąpiło 12 wcześniej zgłoszonych zespołów. Grano systemem brazylijskim (z turnieju odpada się dopiero po drugiej przegranej), drużyny składały się z trzech osób + jednego rezerwowego. Obowiązywała technika odbić wg zasad halowych. W sumie rozegrano 22 spotkania (do jednego wygranego seta do 21 punktów). Po kilku godzinach rywalizacji wyłoniono pary półfinałowe.

W pierwszym starciu o finał drużyna NeoMESP zmierzyła się z zespołem Lepaki. Wyrównany początek i druga faza seta należąca do NeoMESP sprawiła, że to zespół z Białegostoku mógł cieszyć się z awansu do finału (21:14). W drugim półfinale Plażowicze zmierzyli się z Not Bad. Plażowicze byli w tym meczu górą, triumfując 21:13. W meczu o trzecie miejsce Not Bad zmierzyli się z Lepakami. Dominowali ci ostatni, zwycięstwo 21:9 zapewniło Lepakom najniższy stopień podium. W wielkim finale oba zespoły pokazały siatkówkę na wysokim poziomie. Ostatecznie zwycięstwo odniósł zespół Plażowicze, który jednocześnie zrewanżował się NeoMESP za wcześniejszą porażkę. Gratulujemy!

Turniej zorganizowali Gmina Wyszków, UKS Volley Wyszków oraz WOSiR Wyszków. Najlepsze trzy zespoły uzyskały nagrody finansowe, pamiątkowe puchary, a zwycięzcy również vouchery do sklepu Decathlon (które ufundował sponsor – firma TopBud Tobiasz Augustynik).

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Plażowicze (Nasielsk): Michał Drajer, Kacper Wiśniewski, Paweł Burczak
II miejsce – NeoMESP (Białystok): Piotr Andraka, Mateusz Kardasz, Stanisław Kaczmarek, Patryk Wojtach
III miejsce – Lepaki (Wyszków): Jacek Obrębski, Piotr Jurczyk, Michał Urbaniak
IV miejsce – Not Bad (Wyszków): Sebastian Grześkiewicz, Mateusz Rozwadowski, Kamil Ściechura, Jakub Leszczyński