Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Zamiast zyskać zostali oszukani

(Zam: 19.07.2021 r., godz. 13.04)

W miniony weekend dwóch mieszkańców naszego powiatu chcąc sprzedać wystawiony na platformie sprzedażowej towar straciło 5 tys. złotych.

Do funkcjonariuszy nieustannie zgłaszają się osoby, które w podobny sposób tracą pieniądze. Z osobami, które oferują na sprzedaż towar za pośrednictwem serwisu sprzedażowego, platformy sprzedażowej lub poprzez aplikację kontaktują się rzekomo zainteresowani kupnem przedmiotów. „Kupcy” informują sprzedających, że już dokonali zakupu i zapłacili za produkt. Pieniądze miały być przelewane za pośrednictwem platformy transakcyjnej.
Oszukane osoby otrzymują link, który kieruje ich do strony internetowej, łudząco podobnej do prawdziwej witryny platformy sprzedażowej. Następnie osoby te są proszone o podanie numeru swojej karty płatniczej, na którą miały wpłynąć środki za zakupiony towar. Wpisują nie tylko numer podany na awersie karty, ale również datę ważności, numer CVV, który jest jednym z zabezpieczeń uniemożliwiających nieupoważnioną transakcję.
Tym samym oszuści wchodzą w posiadanie informacji, które są wykorzystywane do płatności internetowych lub innych transakcji nie tylko w Polsce, ale też za granicą.
Pokrzywdzeni w miniony weekend mieszkańcy szybko zorientowali się, że stali się ofiarami oszustów i natychmiast poinformowali policję. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl