Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2021 r., imieniny Mateusza, Miry

W świecie lalek

(Zam: 13.07.2021 r., godz. 13.39)

Artysta, modelator Teatru Lalka w Warszawie Artur Endler był gościem miejskiej biblioteki w ramach zajęć wakacyjnych dla dzieci.

Oferta pod hasłem „Letnia pracownia biblioteczna” to cykl spotkań codziennie poświęconych innej tematyce. Twa właśnie druga tura zajęć, w ramach których 13 lipca Artur Endler opowiedział o lalkach. Artysta w 2019 r. w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” prezentował swoje malarstwo olejne. W 2017 r. w miejskiej bibliotece odbyła się jego wystawa akwareli. 13 lipca zaś zaprezentował inną odsłonę swojej artystycznej drogi. Dzieciom opowiedział o rodzajach lalek teatralnych, ich wykorzystaniu, budowie itp. Zachęcał słuchaczy do ich wypróbowania, a nawet do zaprezentowania własnego niewielkiego przedstawienia.
W ramach wakacyjnej oferty biblioteka przygotowała też spotkanie z przedstawicielką Sanepidu poświęcone zasadom bezpieczeństwa podczas wakacji, warsztaty szkicu z Katarzyną Słowikowską-Zakrzewską, grę terenową z wyszkowskimi harcerzami, tworzenie zabawek antystresowych z pracownią MADU.
10 lipca z kolei odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Milewską (autorką książek dla dzieci, m.in. „Dziewczynka, która szukała bajki o sobie”, „Mniej więcej grzeczne rymy”) i koncert Aleksandry Puczyńskiej oraz Tomasza Śnieżaka.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl