Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2021 r., imieniny Mateusza, Miry

Festiwal Kultury Międzyrzecza tym razem w parku

(Zam: 09.07.2021 r., godz. 15.28)

W Parku Karola Ferdynanda Wazy w sobotę 10 lipca zagości muzyka i wspomnienia kulturze flisackiej. Na drugą odsłonę festiwalu zaprasza Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala.

Pierwsza część wydarzenia odbyła się 3 lipca w Kamieńczyku. W sobotę 10 lipca od godz. 18.00 w miejskim parku kolejne spotkanie. O godz. 18.00 przewidziano dyskusję o flisactwie z dr. Maurycym Stanaszkiem.
O godz. 18.30 zagra kapela Zdzisława Kwapińskiego - grupa powstała w latach 80., a jej skład to Piotr Bińkowski - akordeon, harmonia trzyrzędowa, Mateusz Niwiński - skrzypce, Marian Lipiec - baraban oraz Zdzisław Kwapiński - saksofon, skrzypce i śpiew.
O godz. 20.00 wystąpi Hambawenah – polski zespół folk-rockowy wykonujący tradycyjne i autorskie pieśni flisackie w nowoczesnych aranżacjach.

Przed festiwalem Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i okolic organizuje. warsztaty pływania łódką pychówką

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala. Partnerzy wydarzenia to Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, Węgrowski Ośrodek Kultury, STOART i ZAiKS, Taxi Wisła, Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic.
Pierwsza edycja festiwalu ma odkryć na nowo historię i kulturę związaną z terenami położonymi u zbiegu rzeki Liwiec i Bug. Na kanwie historii i nieco zapomnianych tradycji o mazowieckim flisactwie organizatorzy chcą budować opowieść atrakcyjną dla zróżnicowanych odbiorców.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl