Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

Być (nie tylko) żołnierzem

(Zam: 11.06.2021 r., godz. 14.46)

Jak wyglądają zajęcia praktyczne w Oddziale Przygotowania Wojskowego można było zobaczyć 7 czerwca na placu Miejskiem. Młodzież doskonaliła umiejętności pod kierunkiem swoich nauczycieli.

III Liceum Ogólnokształcące - Oddział Przygotowania Wojskowego znajduje się w strukturach Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie. To nowa forma kształcenia, na którą zezwolenie powiatowi wyszkowskiemu udzielił minister obrony narodowej. Nauczanie wojskowe obejmuje szkolenie zasadnicze w klasach I-III liceum, w trakcie którego realizowane są zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz obóz szkoleniowy w klasie IV. Absolwenci mogą liczyć na dodatkowe punkty przy rekrutacji na uczelnie wojskowe oraz na odbycie skróconej służby przygotowawczej. Szkoła proponuje kształcenie także osobom myślącym o pracy w Policji, Straży Granicznej, firmach z sektorach ochrony osób i mienia, wewnętrznych służbach ochrony firm i instytucji itp.
Jak w praktyce wygląda szkolenie można było zobaczyć w poniedziałek na placu Miejskim. Młodzież wykonywała zadania pod kierunkiem Andrzeja Grajczyka i Andrzeja Nowaka.
Niedawno w szkole odbyła się próba sprawności fizycznej dla kandydatów do I klasy. Sprawdzian obejmował dla dziewcząt: zwis na drążku o ugiętych rękach, bieg na 60 m oraz bieg na 800 m, dla chłopców - podciąganie na drążku, bieg na 60 m i bieg na 1000 m.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl