Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Onufrego

Wyruszyli śladami Norwida

(Zam: 08.06.2021 r., godz. 13.39)

Uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z Mazowsza wzięli udział w wojewódzkim konkursie wiedzowym „Śladami Norwida”, który odbył się w formie gry terenowej w wyszkowskim liceum i parku. Uczestnicy wykonywali zadania sprawdzające wiedzę o życiu i twórczości Cypriana Norwida.

28 maja z okazji obchodów 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida I Liceum Ogólnokształcące zaprosiło do udziału w drugim etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzowego „Śladami Norwida”, w którym wzięły udział drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych. Konkurs jest wpisany na listę konkursów punktowanych w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Jego celem było zachęcenie młodzieży do zdobywania i pogłębiania wiedzy na temat życia i twórczości Cypriana Norwida oraz wcielenie w życie ideałów poety.

Uczestnicy wraz z przewodnikami, uczniami I LO, mieli za zadanie odnaleźć 15 punktów zlokalizowanych na terenie liceum i w parku miejskim. Przy każdym musieli odpowiedzieć na pytanie. Udział oceniało jury (naczelnik wydziału edukacji starostwa Agnieszka Deptuła, dyrektor I LO Wojciech Chaciński, kierownik internatu Agnieszka Borek oraz nauczycielka języka polskiego w I LO Ilona Kołodziejska). Oprócz poprawnych odpowiedzi liczył się także czas, w jakim zawodnicy dotarli na metę.

Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród i wyróżnień uświetnili swoim występem uczniowie I LO, wyświetlono także filmiki przedstawiające interpretację wierszy Cypriana Norwida w wykonaniu młodzieży z wyszkowskiego liceum.

Laureaci konkursu:
I miejsce - Urszula Ulanowska i Klementyna Szczepańska (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 20 im. Jana Gutenberga Fundacji Szkolnej w Warszawie)
II miejsce - Karolina Szymańska i Jakub Przychodzki (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie)
III miejsce - Roksana Urasso i Otylia Gajownik (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle)
Wyróżnienia: Nikola Baranowska i Taisija Czukiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie) oraz Lena Karolewska i Aleksandra Pietruchowska (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie).
W przygotowaniu konkursu pomagały polonistki Agnieszka Łazicka-Andrusik, Marzena Deluga oraz pracownik biblioteki Katarzyna Przychocka.
Patronat nad konkursem sprawował starosta powiatu wyszkowskiego.
Oprac. J.P.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Wyszkowie
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl